Vaše koupel má být radostná

Datum: 21.12.2015
obrázek
Očista těla už dnes nestačí. Koupelna má být sice místem, které perfektně funguje a prakticky slouží ráno, kdy času není nazbyt. Zároveň ale trpělivě čeká na večer, kdy v ní máte odpočívat, relaxovat, osvěžit nejen svoje tělo, ale také ducha.

Každý vstup do koupelny by pro nás měl být příjemnou záležitostí. Chvílí, kdy se uvolňuje naše tělo i mysl. Zbavili jsme se umakartových jader, ale někdy jsme si ponechali staré myšlení. Představujeme si, že do koupelny musíme nacpat pračku, koš na prádlo, skříňky na ručníky, rohovou vanu a kdoví co ještě. Méně je více.

Veletržní trendy sice většinou předvádějí koupelny jako místnost, o níž se nám v paneláku nemůže ani zdát, ale také nabízejí sety, které jsou pro malé rozměry určené, a dokáží v místnůstce navodit pocit vzdušnosti.

Kdo si vleze do vany jen zcela výjimečně, měl by uvážit pěknou sprchu se sedátkem. Vsadit na kvalitní baterie, které budou malé koupelně slušet mnohem víc, než neforemná vícestěnná vana. Tu ostatně už na současných mezinárodních veletrzích najdete jen stěží. Přednost mají hladké, jednoduché, dokonalé tvary. Designéři věnují opravdu velkou pozornost bateriím a výběr je úžasný. Nezabývají se příliš barvou, spíš se snaží, aby koupelna působila elegantně a kvalitně už na pohled.


Stejně jako v ostatním interiéru, i v podobě současné koupelny se střetávají či prolnou dva zásadní směry: Hladké linie, funkce a uměřenost na straně jedné, retro s ozdůbkami a zajímavými detaily na té druhé. Je jasné, že velké a hluboké vany na nožkách potřebují prostor, ale ten nemusí být jen v koupelně. Ti trochu odvázanější si postaví vanu rovnou do interiéru, není to už žádný nový výstřelek. Oba proudy lze dobře kombinovat. K hladké sanitě nějaký ten kohoutek či velkou hlavici u sprchy, která jako by utekla z první republiky. Oblíbené jsou tmavé neutrály, použité na sanitě i u obkladů, elegantněji než bílá a černá působí krémová a tmavá šeď. A samozřejmostí už je v koupelně kvalitní dřevo. Barva není zakázaná, jen potlačená, a vždy ji můžete dosadit s pomocí ručníků.


  • Krásná a dobře fungující koupelna je ta nepřecpaná.
  • Současnost směřuje k jednoduchosti s malým zdobným detailem.
  • Volte málo, ale kvalitních doplňků.

Text: Vladimíra Storchová

Foto: Salone Internazionale del Mobile a Fabio Luciani

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne