Čtyři rady pro výběr vodoměrů a správné rozúčtování

Datum: 16.12.2015
obrázek
Pro správné a bezproblémové rozúčtování vody se určitě vyplatí využít rady a doporučení společnosti ISTA. Patří k nim používání kvalitních antimagnetických vodoměrů na teplou i studenou vodu pro zabránění podvodům a manipulacím při měření spotřeby. Montáž zpětné klapky na teplou vodu při každé výměně vodoměrů se také vyplatí. Zanedbatelné nejsou ani portálové služby, které usnadní kontrolu a odhalí veškeré anomálie ve spotřebě vody.

Využívejte kvalitní přístroje se zárukou


Používejte jen kvalitní antimagnetické vodoměry na teplou i studenou vodu, abyste zabránili podvodům, kdy se uživatelé bytů snaží manipulovat měření. Dejte si pozor na podezřele levné vodoměry, které pořád nemají dostatečnou úroveň ochrany. Ideální jsou výrobky osvědčených firem, které působí na trhu už dlouho, mají dostatek zkušeností s konstrukcí špičkových vodoměrů a dávají na ně dostatečnou záruku, minimálně 5 let.

Zpětná klapka ušetří peníze


Při každé výměně vodoměrů dbejte na montáž zpětné klapky na teplou vodu. Tato minimální investice zabrání tomu, aby studená voda, která má větší tlak, ovlivňovala měření teplé vody. Předejdete tak nepřesnosti měření a tím i nesrovnalostem ve vyúčtování.

Portálové služby usnadní kontrolu


Zvažte přechod na bezdrátové měření spotřeby vody i tepla. U nové generace přístrojů mohou probíhat pravidelné dálkové odečty dat, které se pomocí sběrnice s GSM kartou přenesou k majiteli domu i do společnosti, která rozúčtování provádí. Je tak možné včas odhalit veškeré anomálie, jako je protékající záchod u nájemníků, kteří tráví celé léto na dovolené, nebo třeba situaci, kdy v některém z bytů prudce vzroste spotřeba vody a tepla kvůli novým nenahlášeným nájemníkům. Podle odhadů společnosti ista využívá portálové služby už 20 % všech zákazníků společnosti, družstev, obcí i SVJ a jejich počet stále roste.

Svěřte všechna měření i rozúčtování jedné osvědčené firmě


V krajním případě můžete mít až čtyři dodavatele. Jedna firma dodá vodoměry, druhá indikátory tepla, třetí pak zpracovává rozúčtování vody, čtvrtá tepla. To je ale samozřejmě nesmyslné řešení. Vždyť mnohem jednodušší a levnější je získat jednoho smluvního partnera, který zvládne všechno, ideálně pak online. Vybírat můžete z několika velkých a zkušených firem, které nabízejí ucelená řešení. Například ve společnosti ista vám nabídnou i něco navíc. Kromě pokročilé technologie a typicky německé kvality přístrojů také legislativní garanci, že veškeré rozúčtování, které obdržíte, bude v souladu s nejnovější verzí všech zákonů a vyhlášek.

Více informací na www.ista.cz.

Text: Daniel Nový, foto: ISTA

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne