Jak přestěhovat matraci?

Datum: 19.11.2015
obrázek
Balíte věci do krabic a už se těšíte na stěhování do nového bytu? Výborně, ale připravte se na to, že vám dobrá nálada dlouho nevydrží. Na českém přísloví “Lepší dvakrát vyhořet, než se jednou stěhovat,” je totiž hodně pravdy.

Jak přestěhovat matraci a co dělat, když na poslední chvíli zjistíte, že je na vyhození? Plesnivou rovnou odvezte do kontejneru. Také poradíme, jak nechybovat při nákupu nové přes internet.

Stěhování matrací je oříšek

Při stěhování vás často zaskočí nečekané problémy a jedním z nich je přesun matrace. Když jste si ji kupovali, zásilková služba vám ji přivezla úhledně stočenou. Do takového tvaru ji však sami nedostanete.

Nepokoušejte se ji ani překládat, můžete ji zničit. Nezbude vám nic jiného, než ji přesouvat nesloženou. Na její přepravu budete potřebovat minimálně dodávku.

Zabalte ji do igelitu, aby se nezašpinila. Možná si však celý náročný proces můžete ušetřit.

Než matraci začnete stěhovat, pořádně ji prohlédněte

Než začnete matraci složitě balit, pořádně ji prohlédněte. Mnoho lidí totiž při stěhování zjistí, že jejich matrace je na vyhození. Výhodou je, že nemusíte řešit náročné stěhování, protože si ji necháte přivézt rovnou do nového bytu.

Jak poznat vysloužilou matraci

    • je plesnivá
    • při pohybu vydává zvuky
    • uprostřed má prohlubeň
    • povlak se už rozpadá
    • spíte na ní 7 až 10 let

Novou matraci máte doma za 4 dny

Člověk při stěhování obvykle neví, kam dřív skočit a nemá čas vybírat si z velké nabídky matrací tu pravou. V takové chvíli si nechte poradit od Dr. Sleepa v jeho konfigurátoru. Zadáte svoji výšku, váhu a několik dalších údajů. Program vám doporučí nejvhodnější matrace a přes internet si je můžete hned objednat.

Nemusíte se bát, že si vyberete příliš měkkou nebo tvrdou matraci. Ideální volbou je takzvaná partnerská matrace, která má každou stranu jinak tuhou, jako česká matrace FOX. Doma si vyzkoušíte, která strana vám víc vyhovuje, a na ní budete spávat.

Na nové matraci si poprvé poležíte už za několik dní. Internetoví prodejci matrací jako Tropico nebo Slumberland nabízí extra rychlé dodání do 4 pracovních dnů.

Text: Zuzana Křížová

Foto: Hilding Anders

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne