5 chytrých tipů jak zařídit malou ložnici

Datum: 2.11.2015
obrázek
I z malého prostoru zvládnete vytvořit příjemnou ložnici. Vymalujte světlou barvou, věci skladujte pod postelí a pořiďte si menší matraci. Díky 5 chytrým tipům vytvoříte i z kumbálu na košťata hezkou ložnici.

Připomíná vaše ložnice svými rozměry spíš pokoj pro trpaslíky? Nemusíte být skleslí, i takový náročný prostor si zvládnete hezky zařídit. Je to náročnější, ale poradíme vám, jak na to.

1. Světlé barvy zvětší prostor

V malém prostoru se vyhýbejte tmavým barvám, které ho opticky ještě zmenší. Mnohem lepší jsou světlé barvy. Vůbec to nemusí znamenat, že pokoj vymalujete sterilní bílou. Zkuste jemné pastelové nebo krémové odstíny. Strop a stěnu s oknem je lepší nechat bílé, zbývající stěny můžete vymalovat barevně.

2. Chytré řešení postelí

S velkým letištěm se musíte v malém prostoru rozloučit. Neznamená to však, že slevíte z komfortu matrace. I moderní visco matrace jako je Forest s 24 anatomickými zónami seženete v malých rozměrech 80 × 200 centimetrů.

Pokud máte v ložnici opravdu málo místa, začněte uvažovat o posteli na palandě. V prostoru pod ní si můžete zařídit pracovní místo. Další variantou je sklopná postel. Ráno ji vždy zpět sklopíte do skříně a máte v pokoji prostor.

3. Zrcadla jsou praktická

Další užitečnou a levnou vychytávkou, jak opticky rozšířit prostor, jsou zrcadla a další lesklé plochy. Velké zrcadlo je navíc velmi praktické, když potřebujete před odchodem z domu zkontrolovat svůj vzhled.

Ideální místo pro zrcadlo je třeba naproti dveřím. Zrcadlo by ale nemělo stát tak, abyste se v něm z postele viděli. Odraz vás může rušit a někteří lidé pak hůř usínají.

4. Úložné prostory přesuňte na chodbu

Nesnažte se do malého prostoru nacpat příliš mnoho nábytku. Místnost bude působit stísněně. Raději využijte úložný prostor pod postelí.

Další možností je hledat úložné prostory mimo ložnici. Dobrou variantou jsou vestavěné skříně na chodbě. V ložnici si v prádelníku nechte jen nejdůležitější věci a zbytek skladujte jinde.

5. Věci odkládejte na police

Nezbylo vám vedle postele místo na noční stolek? Nevadí. Namontujte si k posteli polici, na kterou si odložíte knížku, mobil i hrnek s čajem.

Police je lepší mít po stranách postele než přímo nad hlavou. Pod masivní policí plnou knih by se vám mohlo špatně spát. Podvědomě byste cítili, že na vás může kdykoliv spadnout.

Obchody jsou na malé ložnice připravené

V dnešní době už naštěstí seženete většinu matrací v různých rozměrech a tak není problém zařídit i malou ložnici. Matraci Color Visco Wellness nebo FOX seženete i v malých rozměrech jako je 80 × 200 nebo 85 × 195 centimetrů.

Text: Zuzana Křížová

Foto: Hilding Anders

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne