Změřte svoji postel a až pak vybírejte výšku nové matrace

Datum: 16.10.2015
obrázek
Konečně zvoní zásilková služba a vy si přebíráte svoji novou matraci. Než se však dočkáte tohoto vytouženého okamžiku, musíte udělat řadu drobných rozhodnutí. Mezi ně patří i výběr správné výšky matrace.

Je lepší nízká nebo vysoká matrace? Poradíme vám, jak vybrat správně vysokou matraci. Je to snadné, potřebujete jen metr.

Pozor na tenké matrace

Výběr matrace je velmi individuální, ale přesto i zde najdeme alespoň 1 univerzální pravidlo. To doporučuje vyhýbat se příliš tenkým matracím. Představte si, že na matraci vysoké pouhých 10 centimetrů každou noc spí 90kilový člověk. Takto tenkou matraci velmi brzo proleží.

Pokud na ní člověk spí na chatě jen několikrát do roka, nic se nestane. Ale při každodenním odpočinku je důležité, aby páteř měla dostatečnou oporu.

Sedněte si na postel a vezměte si metr

Pokud váháte, jako výšku matrace vybrat, zkuste si sednout na svoji postel. Obě chodidla byste měli mít na zemi a kolena v pravém úhlu. Splňujete tuto podmínku? Výborně, změřte výšku stávající matrace a objednejte si stejný rozměr.

Postel i s matrací by měla být vysoká:

  • u dospělých 50 centimetrů,
  • u starších lidí 60 centimetrů.

Z vyšší postele se lépe vstává

Pokud máte postel příliš nízkou, může se vám z ní špatně vstávat. Nemusíte hned kupovat vyšší rám, stačí, když si pořídíte vyšší matraci. V nabídce českých obchodů seženete i opravdu vysoké matrace jako FOX s výškou až 28 centimetrů nebo Spirit Superir Visco s volitelnou výškou od 25 – 30 cm.

Na druhou stranu se nedá univerzálně říct, že čím vyšší matrace, tím lepší. Pokud bude tak vysoká, že vsedě pohodlně nedosáhnete na zem, je nevyhovující. Proto nezapomeňte svoji postel přeměřit a údajem se řiďte při výběru výšky matrace.

Vyberte si s partnerem stejnou značku

Pokud si kupujete matrace na dvojlůžko, nestačí, když se s partnerem domluvíte na její výšce. Jestliže si každý koupíte matraci u jiného výrobce, mohou mít jinak tlustý obal a ve výsledku nebudou stejně vysoké.

Text: Zuzana Křížová

Foto: Hilding Anders

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne