Svět je pestrý, bydlení také

Datum: 12.10.2015
obrázek
Barvy, které vás neutlučou, ale osvěží, krásné materiály, které lákají, abyste si sáhli, klid dřeva a uměřenost tvarů, důraz na komfort a pohodlí, to je současné bydlení, prezentované na letošním Salonu nábytku v Milánu.

Nebojte se, bydlení opravdu není nudné, právě naopak. Téměř nepřeberné množství drobného nábytku v podobě přídavných a kávových stolků, taburetů, lavic, polic v různých barvách a materiálech, oživuje ty větší - zhusta šedé kousky, jejichž posláním je hýčkat vás.

Šedá pořád v prostoru dost dominuje, ale je krásná a vždy doplněná tím současným krásným tónem zelené či růžové, případně i modré, tyrkysové, eventuálně vhodně vybrané žluté.

 

Nikdo nevnucuje velké sestavy, které rázem zaplní pokoj. Ten už ostatně v klasickém pojetí v podstatě vymizel. Současnost vám nabízí bohatou stavebnici, z níž lze vytvořit jakýkoliv multifunkční interiér.

 

Naopak všichni se přiznali k inspiraci léty minulými, rádi se ve své tvorbě opřeli o ikony designu dvacátého století. Možná i proto je současné zařízení interiéru tak příjemné, uklidňující, milé. Nešokuje, vlídně vás přitahuje a nabízí atmosféru domova, kde vám některé kusy nábytku něco připomínají. Není to žádné deja vu, je to jen báječný pocit kontinuity, toho, že někam patříte.

Text: Vladimíra Storchová

Foto: Salone Internationale del Mobile Milano

Současný nábytek vás vlastně stylově moc neomezuje. Pokud si zrovna nepotrpíte na hodně velké a těžké kusy nábytku, které jsou opravdu hodně mimo, můžete si vybrat minimalismus stejně jako nábytek, odkazující do minulých let dvacátého století. Můžete mít interiér hodně barevný i šedý a bílý, s převahou dřeva i s kovem a sklem. Ideální je ale mix a všudypřítomné pohodlí. Byt, který dobře funguje, ale nestudí, byt, který nemusíte pořád dokola uklízet, ale není holý a nepřipomíná hotel. Interiér změkčují příjemně zaoblené tvary i dobře volené potahové materiály, pastelové barvy a pěkně aranžované dekorace. A pohodlí? Pohovky mají ohebná nastavitelná opěradla, přesouvací polštáře, konstrukci, na kterou lze pokládat občerstvení, nebo místo pro stolek, který se k sezení nasune co nejblíž.
 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne