Překvapivá rekonstrukce na Ryšánce

Datum: 30.9.2015
obrázek
Společenství vlastníků jednotek K Ryšánce se rozhodlo rekonstruovat starý panelový dům, který již nevyhovoval kvalitou materiálů ani esteticky. Panelový dům je z roku 1980, má 16 bytů a dva vchody. Na zkušenosti s rekonstrukcí jsme se zeptali Ing. Richarda Hlaváče, předsedy SVJ K Ryšánce 20 z Prahy 4.

Průběh rekonstrukce

Rekonstrukce trvala od září 2014 do dubna 2015. Prováděla se kompletní obnova obvodového pláště se zateplením minerální vatou o tloušce 160 mm. Dále se měnily veškeré výplně otvorů, došlo k celkové obnově lodžií, kompletní revitalizaci střechy, zateplení sklepa i opravy společných prostor včetně podlah a výmalby i vstupů do domu.

Realizaci stavby provedla společnost Švára – Stavby s.r.o. Klatovy a celková cena revitalizace činila 5,3 milionu korun. Rekonstrukce snížila celkové úspory tepelné energie a náklady na vytápění. Obyvatelům panelového domu se tak zvýšil komfort bydlení.

Financování stavby

Výběr firmy jsme měli vyřešený, ale zbývalo rozhodnout, jak stavbu financovat. Srovnávali jsme několik finančních ústavů a nakonec jsme se rozhodli pro úvěr Obnova od Buřinky ve výši 4,8 milionu. Další prostředky jsme použili z vlastních zdrojů.

Úvěr Obnova je produktem Stavební spořitelny České spořitelny, který klientům nechává svobodnou volbu banky, u které společenství vede účet, je nejlevnější na poplatcích, umožňuje bez penále mimořádné splátky i předčasné splacení celého úvěru. Úroková sazba je velmi výhodná. Jednoduchá je i vlastní žádost o úvěr. Výkaznictví společenství vlastníků nezatěžuje nadbytečnou administrativou.

„Troufnu si tvrdit, že je to v současné době jeden z nejlepších produktů na našem trhu pro SVJ a BD“, hodnotí výhody tohoto produktu předseda SVJ Richard Hlaváč.

Text: Martin Chára

Foto: Richard Hlaváč, SVJ K Ryšánce 20

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne