5 tipů jak zvětšit úložný prostor skříně v předsíni panelového bytu

Datum: 25.9.2015
obrázek
Do ložnice podle bytových architektů šatní skříně nepatří, v obýváku by měl co nejvíce dominovat komunikační, nikoliv úložný prostor, a tak se jako nejpříhodnější místo pro skladování velkého objemu věcí jeví předsíň. Jak si počínat, aby se toho do interiéru skříně v předsíni vešlo co nejvíce?

V panelákových bytech probíhá nikdy nekončící boj s nedostatkem prostoru. Na paměti byste měli mít, že je nutné počítat s volným prostorem alespoň 60 cm pro osobu stojící u skříně a dalších 60 cm pro volný průchod okolo. Dáme vám pět tipů, jak se s ukládáním věcí v této místnosti vypořádat.


Inspirace pro skříně do předsíně je tady


1. Doplňte skříň věšákovou stěnou

Když pás úložného prostoru přerušuje věšák, je dobré nenechat ho osamocený a obstavět ho skříňkami, klidně ze všech stran. Takovému místu se říká věšáková stěna. Skříňky ani nemusí zavazet, ta spodní se dá udělat třeba jako botník, na kterém se dá sedět, a jednu lze zavěsit také nad dveře.

S věšákovou stěnou byste měli počítat již v okamžiku, když dáváte do místnosti vestavěnou skříň. Můžete si ji totiž nechat udělat ve stejném designu, navíc jedna stěna může být pro skříň i věšákovou stěnu společná, ušetříte tak na materiálu.

2. Pořiďte si sklopné tyče

Sklopíte, pověsíte a zasunete. Sklopná šatní tyč není jen užitečný nástroj pro to, aby lidé menšího vzrůstu a děti lépe dosáhli i do zastrčených a vysoko položených míst v interiéru skříně, ale také báječně šetří místo. Po sklopení se eliminují prázdné prostory mezi jednotlivými kusy oblečení pověšenými na klasické vodorovné šatní tyči. Pokud v minipředsíni bojujete s prostorem, pořiďte si méně hlubokou skříň, než je obvyklé, a opatřete ji výsuvnými tyčemi.


3. Nechte skříň bez zad

Sice tím vznikne jen kousek místa navíc, ale každý milimetřík může být dobrý. Navíc taková skříň lépe dýchá, omezí se riziko vzniku plísní – v obvykle nevětraných předsíních to je velmi užitečné. Ovšem pozor, u skříní zešikmených z více stran může vzniknout problém – nemusí být pro variantu bez zad vhodné. Záda nesmí chybět ani u botníků.


4. Šetřete na tloušťce

Další boj s milimetry. Standardní stěna korpusu vestavěné skříně mívá 16 milimetrů, ale lze pořídit o něco užší, třeba dvanáctimilimetrovou. Je však důležité poradit se s odborníkem, zda s daným materiálem v daném prostoru bude mít skříň dostatečnou stabilitu.


5. Opticky zvětšete prostor okolo skříně

Tato rada se sice týká jen optického zvětšení, ale i to bychom neměli podceňovat, obzvláště v tmavých panelákových předsíních bez oken. Aktuálně hodně letí čistý světlý design se skleněnými prvky, a právě to vám také zařídí optické zvětšení. Jedno křídlo dveří světlé a jedno zrcadlové představují pro tento případ ideální volbu.

 

Prostor se fyzicky o kousek zvětší také při použití klasických otočných dveří, ovšem v malých panelákových předsíních rozhodně jejich obyvatelé nepotřebují další dveře, které při otevření hodně překáží. Proto se vyplatí popřemýšlet o posuvných dveřích, jež sice nějaký ten centimetr z prostoru uberou, ovšem netrčí při otevření do volného prostoru.Tak už víte, jak se vypořádat s vestavěnou skříní v předsíni?

Další inspiraci a rady vám dodají také specialisté na vestavěné skříně do bytu z Vestavenky.cz, tvůrci tohoto článku.

Text a foto: Vestavenky.cz

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne