Semináře ČESKÉ AKADEMIE BYDLENÍ přitahují pozornost

Datum: 15.9.2015
obrázek
Jste předseda nebo člen výboru společenství vlastníků? Přemýšlíte, jakou máte vlastně zodpovědnost? Máte v domě vlastníka, který všechno blokuje a nevíte jak s ním komunikovat? Přemýšlíte, jak vybrat kvalitního správce pro váš bytový dům? Nevíte, jak dosáhnout co nejnižších provozních nákladů vašeho domu? Pak je tento článek možná právě pro vás.

Péče o běžný provoz bytového domu přináší mnoho otázek a řadu standardních i nestandardních situací. Správně svolat schůzi vlastníků, zvládnout hlasování o důležitých rozhodnutích, ale třeba také jednat s typickými potížisty. Členové výborů SV si často ani neuvědomují, že z hlediska práva jsou vlastně podnikatelé, kteří „řídí firmu“, za kterou mají veškerou zákonnou odpovědnost. Jak mít chod domu pod kontrolou a která řešení jsou správná, ověřená a nejvíce účinná? Odpovědi bude přinášet nová Česká akademie bydlení, která je připravena už na podzim v Praze.

Česká akademie bydlení

Česká akademie bydlení je série seminářů, která navazuje na úspěšný vzdělávací program České společnosti pro rozvoj bydlení. Tato společnost také převzala nad celým projektem svou záštitu. Nová koncepce vzdělání je cílena na vlastnické bydlení a bude přinášet odpovědi na zcela konkrétní a aktuální témata, se kterými se statutární zástupci SV, ale i malých bytových družstev, při řízení svých domů denně setkávají.

Pořadatelem seminářů je Družstevní marketingové sdružení Česká republika, jehož členové se starají o správu více než 100 tis. bytů a společnost Dům plný úspor, o.p.s., která pomáhala při revitalizaci již více než tří set bytových domů. Oba pořadatelé akademie dobře rozumí každodenním problémům soužití v bytových domech, komunikaci na domovních schůzích i vztahům mezi správcem a vlastníky. Svou účast přislíbili odborníci z oblasti práva, krizové komunikace, správy majetku, úspor energií a mnoha dalších oborů.


„Zájem o kvalitní a praxí ověřené informace stoupá. Podle aktuální situace jednotlivých domů, navíc v souvislosti s dotačními programy, narůstá zájem například o řešení rekonstrukcí domů. Velmi žádané jsou také informace z oblasti legislativy a práva," potvrzuje správné načasování zahájení České akademie bydlení Mgr. Martin Kroh, předseda správní rady Družstevního marketingového sdružení Česká republika.


Jaká témata jsou pro Českou akademii připravena?

Témata jsou doslova šitá na míru nejčastěji řešeným problémům, se kterými se SV i malá bytová družstva často setkávají. Podrobnosti k jednotlivým tématům najdete na

www.ceskaakademiebydleni.cz.17. 9. 2015
  • Právní zodpovědnost výboru společenství vlastníků
  • Legislativa v oblasti společenství vlastníků
8. 10. 2015 v 16.00 hod.
  • Kvalita správy bytových domů
  • Hospodaření a ekonomika v bytovém domě
29. 10. 2015
  • Potížista v bytovém domě
  • Dlužníci v bytovém domě
12. 11. 2015
  • Revitalizace bytového domu
  • Úspory energií v bytovém domě
26. 11. 2015
  • Bezpečnost v bytovém domě

Pro koho je Česká akademie bydlení určená?

Semináře jsou určeny výborům SV a malým bytovým družstvům. Na své si ale přijdou všichni, kdo bydlí v bytových domech nebo se chystají byt v bytovém domě pořídit.

Kolik semináře stojí a kde se mohou zájemci přihlásit?

Na jednotlivé semináře České akademie bydlení se můžete přihlásit na www.ceskaakademiebydleni.cz.

Více informací lze získat na info@dmscr.cz nebo na tel. 777 131 398.

Text: Družstevní marketingové sdružení ČR, foto: archiv redakce

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne