Konec šetření do fondu oprav na novou fasádu

Datum: 28.8.2015
obrázek
Fasáda, která je z technického pohledu nejúčinnější, má nejdelší životnost, je bezúdržbová, vkusná, nepraská, nezatéká do ní a samotná realizace je velmi rychlá. Zmiňme ještě vysokou odolnost proti poškození a snadnou opravitelnost, když k němu přesto dojde.

Ano, to je Novabrik. Předsazená fasáda, která má už i v Česku tradici. Podtrženo a sečteno, z toho všeho plyne její pořizovací a hlavně investiční výhodnost.

Brzy se po listopadu 1989 šířil předsudek, že se velké bytové domy, zejména panelové, stanou domovem chudých. Tyto stavby byly za totality stavěny s životností pouhých 30 let a pak měly být rozebrány. Byl to zřejmě omyl. Mnohdy velmi velkorysé a prostorné vnitřní dispozice těchto domů a stejně tak i jejich umístění v atraktivních lokalitách je často staví mnohem výše i před moderní developerské bytové projekty.

„Čím dál častěji se setkáváme s tím, že obyvatelé předlistopadových domů volí jednohlasně pro rekonstrukci kvalitní materiály s dlouhou životností. Tito lidé často přemýšlejí jinak. Vědí, že se to vyplatí, že získají účinné a trvalé řešení. Nevidí pádné důvody, proč by investovali do nejlacinějších plastových oken, starých už v době montáže, a do kontaktní izolace s výhledem krátké životnosti a nákladné údržby.“ říká Ing. arch. Šárka Křivinková z firmy Novabrik Czech.

I fasáda ovlivňuje naše zdraví

V bytech vzniká běžnými každodenními činnostmi vodní pára. Museli bychom neustále neekonomicky větrat, abychom se jí zbavili. Skladba předsazené fasády umožňuje vložení tepelné izolace (minerální vaty, bezesparé pěny), která plně propouští vodní páru a odvádí ji vzduchovou mezerou nebo přímo přes cihly Novabrik do vnějšího prostředí.

Oproti tomu kontaktní izolace páru naopak zadržuje. Dokonce až tak, že může v izolaci či na rozhraní mezi ní a zdí kondenzovat. Následně se v bytech drží vlhko a vznikají plísně, což je nevhodné pro zdraví. Plísně způsobují vážné zdravotní komplikace jako je bolest hlavy, nevolnost, dlouhodobá únavu, záněty dýchacích cest a alergie. O plísních lze tedy hovořit jako o tichém nepříteli, jenž na člověka působí často skrytě a o to zákeřněji.


N o v a b r i k


Systém fasády Novabrik byl původně navržen zejména pro dřevostavby postavené v drsných podmínkách kanadské krajiny. Byl navrhován několik let týmem odborníků na stavebním institutu v Torontu a v roce 1995 uveden na trh. Skladba fasády Novabrik je originální a funkční díky tvaru cihly, který neumožňuje zadržování vody ve spárách mezi cihlami. Tvar je plynulý bez drážek, které by vodu zadržovaly. Těžiště je uprostřed cihly a přiklání tak obklad ke zdivu, nikoli od něho.

Za celých dvacet let má Novabrik realizace po celém světě a od roku 2001 také výhradní zastoupení pro střední Evropu v České republice firmou Novabrik Czech.

Fasáda Novabrik nevyžaduje následné opravy ani nátěry. Kromě toho, že šetři finanční náklady za vytápění, tak jako jediná dokáže šetřit peníze za pravidelné opravy a údržbu, nehledě na starosti a čas, který se nedá vyčíslit.


Třešničkou na dortu je také fakt, že pomocí fasády Novabrik zhodnotíte svoji nemovitost.


Text: Šárka Křivinková

Foto: Novabrik

Kontakt: Novabrik Czech, Lezník 133, Polička

www.novabrik.cz, info@novabrik.cz, Tel.: 461 722 585

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne