Bezpečnostní dveře - odborník radí

Datum: 31.7.2015
obrázek
Důležitou součástí instalace bezpečnostních dveří je odborná montáž, která má zásadní vliv na výslednou bezpečnostní úroveň. Rovně zazděné zárubně jsou skutečnou raritou a odchylky někdy činí i několik centimetrů. Považujeme za nezodpovědné instalovat tak zásadní výrobek, jako jsou bezpečnostní dveře, bez předchozího zaměření a výroby na míru,“ upozorňuje odborník na zabezpečení domácností ze společnosti NEXT.

Je při instalaci bezpečnostních dveří nutná odborná montáž nebo si je mohu namontovat i sám?

Bezpečnostní dveře byste si teoreticky samozřejmě mohl namontovat sám. Vystavujete se však riziku, že by vám mohly prokázat spíše medvědí službu a ne vás ochránit. Důležitou součástí instalace bezpečnostních dveří je právě odborná montáž, která má zásadní vliv na výslednou bezpečnostní úroveň. „Při boji s bytaři jsou totiž milimetry přesnosti rozhodující pro to, jaké nářadí bude moci zloděj použít. Všichni víme, jak „rovné a pravoúhlé“ jsou naše byty. Rovně zazděné zárubně jsou skutečnou raritou a odchylky někdy činí i několik centimetrů. Považujeme za nezodpovědné instalovat tak zásadní výrobek, jako jsou bezpečnostní dveře, bez předchozího zaměření a výroby na míru,“ upozorňuje Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení domácností ze společnosti NEXT.

Může po mě bytové družstvo žádat výměnu vstupních bezpečnostních dveří za dveře s protipožární úpravou, když si je hradím sám?

Povinností všech obyvatel bytového domu je na základě příslušné právní normy mít takové vchodové dveře, které budou odolné vůči ohni alespoň třicet minut. Bohužel mnozí lidé tento fakt ignorují. „Neuvědomují si však, že se vystavují nebezpečí šíření ničivého požáru a také krácení plnění ze strany pojišťovny. A navíc tak citelně snižují i bezpečnost ostatních obyvatel bytového domu a ochranu jejich majetku, za což mohou také nést právní odpovědnost,“ upozorňuje Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení. Pokud se rozhodnete pro výměnu vstupních dveří, vyberte si renomovanou společnost, u které budete mít záruku, že bezpečnostní dveře jsou opravdu certifikované a odpovídají stanoveným normám.

Text a foto: NEXT, www.next.cz

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne