Tipy a trendy

Datum: 8.7.2015
obrázek
Sádrokartonová konstrukční deska RigiStabil přidala k tradičním vlastnostem klasického sádrokartonu nové a zcela revoluční vlastnosti. • Moderní bydlení si žádá prostor, vzdušnost, světlo. Podlahové konvektory ponechají interiéru plochu a přitom zajistí tepelnou pohodu. • Budíte se ráno rozlámaní a unavení? Často stačí jen upravit režim a osvojit si spánkovou hygienu.

Sádrokartonová deska, která je pevnější, než si myslíte

Sádrokartonová konstrukční deska RigiStabil přidala k tradičním vlastnostem klasického sádrokartonu nové a zcela revoluční vlastnosti. Nižší hmotnost desky, snadná instalace a ekonomická výhodnost udělá radost jak investorům, tak i montážníkům. RigiStabil je díky moderní receptuře sádrového jádra a díky novému speciálnímu kartonu mnohem pevnější a odolnější.

Deska se vyznačuje také mnohem vyšší houževnatostí a nosností. RigiStabil spolehlivě unese konzolově až 80 kg, což ji činí použitelnou v prostorách, kde jsou vyšší zátěžové nároky. Oproti klasickým sádrokartonům je RigiStabil možné využít i ve vysoce vlhkém prostředí (koupelna). Výsledná kombinace inovačních zásahů posunula využití sádrokartonu do oblastí, kam dosud dosáhly jen homogenní materiály. Konstrukční sádrokartonovou desku RigiStabil je tedy nyní již možné použít dokonce i pro nosné konstrukce nebo ve vnějším prostředí.

Text:(ab), foto: archiv firmy; www.rigips.cz


Vytápět nebo chladit? Podlahový konvektor zvládne obojí

Moderní bydlení si žádá prostor, vzdušnost, světlo. Podlahové konvektory ponechají interiéru celou plochu, a přitom zajistí dokonalou tepelnou pohodu. Díky nim vyniknou francouzská okna či velké prosklené plochy, nic nebude zbytečně zabírat místo, nebo znemožňovat řešit velký vstup na balkon. Poslední novinka, podlahový konvektor Koraflex FI, je přitom již vybavena ventilátorem pro topení i chlazení. Postará se tak nejen o příjemné teplo v zimě, ale v létě zvládne byt i příjemně ochladit.

Základem konvektoru je otopný výměník umístěný v ocelové nebo nerezové vaně, který je nerezovými pružnými hadicemi napojen na pevný teplovodní systém. Dále je zde umístěn ventilátor o nízké elektrické spotřebě, jenž je chráněn protiprachovými filtry. Horní část podlahového konvektoru chrání odolná pochozí mřížka.

Konvekce – aneb ať teplo proudí

Teplo či chlad je v případě konvektorů přenášeno do místnosti prouděním, tj. konvekcí. Dochází tak k cirkulaci, kdy teplý vzduch stoupá ke stropu, tam se ochlazuje a následně zase klesne k podlaze. Protože vzduch proudí celým prostorem podél stěn, interiér se lépe a rovnoměrněji prohřeje. V případě chlazení se do systému pouští chladná voda a pomocí ventilátoru se vzduch v místnosti ochlazuje.

Pro odvod kondenzátu, který při chlazení vznikne, je konvektor vybaven speciálním odtokem. Vhodný typ a potřebný výkon podlahového konvektoru vždy určí na základě parametrů konkrétních prostor výpočtem specializovaný projektant.

Text: (cz), foto: archiv firmy; www.korado.cz


Pět největších hříchů proti spánku

Budíte se ráno rozlámaní a unavení? Často stačí jen upravit režim a osvojit si spánkovou hygienu. „Spánek je nutný pro celkovou regeneraci těla i ducha. Jeho nedostatek nebo nízká kvalita mají za následek únavu, pokles rychlosti a přesnosti veškerých úkonů i zhoršení učení,“ říká Jakub Šoufek ze specializované české firmy Johann Malle a přináší pět největších prohřešků proti kvalitnímu spánku. V místnosti, v níž spíte, před ulehnutím intenzivně vyvětrejte a zajistěte tak nižší teplotu než v běžné obytné místnosti. Doporučovaná teplota pro spaní je kolem 18 stupňů. S kvalitními pokrývkami by nikomu neměla vadit ani teplota pohybující se kolem šestnácti stupňů. Prospěje to vašemu spánku i celkovému zdraví.

Text: (ft), foto: archiv firem

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne