Baumit má řešení

Datum: 25.5.2015
obrázek
Na základě návrhu architektky byla upravena stávající dispozice bytu. Bylo vybouráno mimo jiné i stávající bytové jádro. Nové bylo vyzděno a vznikly tak dva oddělené prostory. Hlavní koupelna s vanou a toaletou a menší koupelna se sprchovým koutem.

Po vyzdění nového jádra z plynosilikátových tvárnic a realizaci potřebných rozvodů elektřiny, vody a kanalizace následovala realizace obkladů a dlažeb. Realizační firma pro tento účel využila stavební chemii společnosti Baumit z produktové řady Baumacol.

Penetrace

Z důvodu snížení nasákavosti tvárnic bylo nutné podklad opatřit penetračním nátěrem. Byl zvolen výrobek Baumit SuperGrund, který navíc díky obsahu křemičitého plniva vytvoří optimální adhezi pro napojení dalších vrstev. Ve sprchovém koutu bylo nezbytné vytvoření spádové vrstvy ve sklonu min. 2 % k odtokovému kanálku. K tomu bylo využito produktu Baumit Baumacol Preciso, jehož hlavní výhodou je jednoduché zpracování v tloušťkách od 2 až do 30 mm v jednom pracovním kroku.

Hydroizolace

Veškeré konstrukce, které mohou přijít do styku s vodou, je nutné ochránit hydroizolačním nátěrem. U sprchového koutu to platí především, a tak se před lepením obkladů a dlažeb provedla hydroizolace nátěrovou hmotou Baumit Baumacol Proof. Ta se provádí ve dvou vrstvách. Veškeré styky stěn s podlahou je důležité posílit hydroizolační páskou, aby byla zajištěna bezchybná funkce hydroizolačního nátěru v těchto náročných detailech.

Obklady

Dle návrhu spárořezu se následně začalo s obkládáním. Pro lepení obkladů byla použita lepicí malta Baumit Baumacol ProPlus, což je ideální lepidlo pro realizace v interiéru. Finální tečkou za realizací obkladů a dlažeb je jejich vyspárování. Architektem byla vybrána spárovací hmota Baumit Baumacol PremiumFuge v odstínu Jasmin. Jde o flexibilní voděodolnou spárovací hmotu ve 24 barevných odstínech, s níž jdou realizovat spáry v tloušťkách od 1 do 8 mm.

Baumit Baumacol Preciso

Flexibilní vyrovnávací hmota na bázi cementu pro vyrovnání stěn a podlah před lepením keramických obkladů a dlažeb:

  • vysoká přídržnost
  • na všechny běžné podklady
  • pro exteriér i interiér

Baumit tip:Baumit Nivello Quattro

Samonivelizační stěrka na bázi síranu vápenatého s jedinečnými vlastnostmi, které oceníte nejen během zpracování, ale především při zhodnocení výsledných povrchů.

  • dokonalá rovinnost
  • optimální rozliv a tekutost
  • pro tloušťky od 1-20 mm

Text: Ing. Stanislav Smetana

Foto: archiv firmy Baumit

 

 

Penetrace: Z důvodu snížení nasákavosti tvárnic bylo nutné podklad opatřit penetračním nátěrem. Byl zvolen výrobek Baumit SuperGrund, který navíc díky obsahu křemičitého plniva vytvoří optimální adhezi pro napojení dalších vrstev.

 

 

Spádová vrstva: Ve sprchovém koutu bylo nezbytné vytvoření spádové vrstvy ve sklonu min. 2 % k odtokovému kanálku. K tomu bylo využito produktu Baumit Baumacol Preciso, jehož hlavní výhodou je jednoduché zpracování v tloušťkách od 2 až do 30 mm v jednom pracovním kroku.

 

 

Hydroizolační vrstva: Veškeré konstrukce, které mohou přijít do styku s vodou, je nutné ochránit hydroizolačním nátěrem. U sprchového koutu to platí především, a tak se před lepením obkladů a dlažeb provedla hydroizolace nátěrovou hmotou Baumit Baumacol Proof.

 

 

Obklady: Pro lepení obkladů byla použita lepicí malta Baumit Baumacol ProPlus, což je ideální lepidlo pro realizace v interiéru.

 

 

Vyspárování obkladů: Finální tečkou za realizací obkladů a dlažeb je jejich vyspárování. Architektem byla vybrána spárovací hmota Baumit Baumacol PremiumFuge v odstínu Jasmin. Jde o flexibilní voděodolnou spárovací hmotu ve 24 barevných odstínech, s níž jdou realizovat spáry v tloušťkách od 1 do 8 mm.

Zdařilý výsledek rekonstrukce koupelen za použití stavební chemie společnosti Baumit z produktové řady Baumacol si můžete prohlédnout v článku Rekonstrukce bez kompromisů.

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne