Vzorový byt v Parku Hloubětín

Datum: 17.3.2015
obrázek
V největším energeticky pasivním bytovém projektu Park Hloubětín otevřel developer JRD vzorový byt. Vybavený je do posledního detailu a s ohledem na cenovou dostupnost i originální designové řešení. Designérka Pavla Hromková ze studia Notakio vytvořila útulnou a příjemnou oázu soukromého prostoru pro rodinu, která chce doma čerpat síly a trávit hezké společné chvíle.

První bytový dům s označením B bude dokončen na přelomu roku 2014/2015. A právě v něm mohou zájemci vidět nový zařízený vzorový byt. „Byt je takřka připraven k okamžitému nastěhování. Všichni, kdo jej navštíví, se proto nebudou cítit jako v chladném neosobním prostoru. Zájemcům o zdravé a úsporné kvalitní bydlení budou po telefonické domluvě k dispozici naši zástupci, kteří zajistí prohlídku a vysvětlí i principy pasivního bydlení,“ říká Jiří Kučera, obchodní ředitel JRD, a dodává: „V budově B jsou v tomto okamžiku, ještě před dokončením stavby, všechny byty prodané nebo zarezervované. Proto kromě budovy C, která je momentálně také ve výstavbě, prodáváme už i byty z připravovaného domu A.“

Jako doma

Vzorový byt 3+kk s užitnou plochou přes 77 m2 je zařízen pro inspiraci všem, kteří upřednostňují kvalitní a funkční vybavení a nechtějí přitom investovat do náročnějšího designového řešení. Interiér je odrazem tohoto záměru a pohledu náročnějšího klienta. „Mou snahou bylo také ukázat, jaký domov lze vytvořit z holých stěn novostavby. Klient díky němu získá hmatatelnou představu řešení konkrétního prostoru v reálné stavbě,“ uvádí designérka Pavla Hromková, dřívější manažerka kreativity a designu České televize a současná majitelka designového studia Notakio, která se při navrhování nechává inspirovat i svými pozitivními dojmy z bydlení v cizině. „Zahraniční zkušenost mě posunula v pohledu na tvorbu interiérů a ujistila v tom, že se dá bydlet lépe. To také přenáším do svých současných interiérů.“

Úložných prostor není nikdy dost

Hromady věcí a krabic, které není kam uskladnit, nepůsobí dobře a v bytě překáží. Proto je uživatelsky příjemné uspořádání bytu vždy postaveno na důmyslném řešení úložných prostor. „S rozvahou nad jejich umístěním bychom měli začít ještě před výběrem dalšího nábytku. Ideální je obrátit se na zkušené odborníky, kteří připraví nabídku na míru možnostem konkrétních místností a jejich obyvatel,“ radí Pavla Hromková. V případě vzorového bytu v Parku Hloubětín to byla společnost Indeco.

Atypické kousky oživí každý interiér

Vybavení bytu pochází především od českých dodavatelů, za některým nábytkem však designérka vyjela do sousedního Německa. Zajímavé bytové doplňky například pocházejí od značek Höffner nebo Möbel Kraft. „V bytě jsem kromě standardního vybavení využila i atypické kusy nábytku, které akcentují naše individuální potřeby v jinak univerzálně laděném interiéru. Například jídelní stůl byl vytvořen na zakázku českým výrobcem Triant, nebo tapetu v obývacím pokoji jsem zvolila od výrobce designových tapet Lavmi. Tyto prvky pak dotváří svojí měrou nový charakter obývacího pokoje s kuchyní,“ popisuje Pavla Hromková. Pro spokojený domov je také nezbytný pocit bezpečí a soukromí. V pražských bytech se chceme často skrýt před pohledy z protějších budov, ale zároveň chceme vidět nebe. Ve vzorovém bytě se podařilo tento zdánlivě neřešitelný požadavek splnit pomocí rolet Plisseé od společnosti Systra, které mají speciální rolování zezdola nahoru. Kuchyň a dveře zajistil dodavatel SIKO koupelny, který se postaral také o vybavení koupelny kvalitní dlažbou a obklady v jemných barvách a sanitární keramikou od toalet, umyvadel až po vanu. Ke vzorovému bytu, který má šatnu, komoru, koupelnu s toaletou i samostatné WC, patří navíc dva balkony.

Zdravé a úsporné bydlení

Bydlení v energeticky pasivních bytech, které JRD staví, je prospěšné jak pro zdraví obyvatel, tak pro jejich peněženky. „Podle našich výpočtů je možné během roku uspořit téměř 27000 korun. Tato částka vychází ze spotřeby v bytě 4+kk o velikosti 117 m2 při čtyřech osobách v domácnosti, v němž měsíční náklady dosáhnou pouze 3.519 Kč. Ve srovnatelném bytě v energeticky neúsporných projektech se tato částka vyšplhá až k 5730 korunám,“ upozorňuje Jiří Kučera. Přitom je v pasivních bytech neustále čerstvý a čistý vzduch a optimální vlhkost.

Na metro jen pár minut

Park Hloubětín nabídne 127 bytů o velikostech 45 m2 až 131 m² s balkonem nebo terasou a dispozicích od 2+kk až po 5+kk v celkem třech budovách. Všechny byty jsou charakterizovány promyšlenými dispozicemi, dostatkem úložných prostor a velkými okny s trojskly. Projekt je umístěn nedaleko zeleného lesoparku s Kyjským rybníkem. Součástí bytového areálu bude také 3000 m² velký vnitřní park s herními prvky. Parkování je řešené podzemními garážemi, kde ke každému bytu náleží jedno stání. Projekt nabízí také několik nebytových prostor pro obchody a služby. Vznikne tu nová kavárna, počítá se i s obchodem s potravinami. Stanice metra je vzdálena pouhých 5 minut chůze. Pro spojení do centra města je možné rovněž využít tramvajové linky, které mají stanici v těsné blízkosti projektu. JRD spolu s Městskou částí Praha 14 plánuje také zřízení nové autobusové zastávky u projektu.

Text: Marcela Kukaňová, foto: JRD

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne