Krasavice, které se nevytahují

Datum: 23.2.2015
obrázek
Kuchyně dospěly, jsou si vědomé své důležitosti, ale nepotřebují se kvůli tomu bůhvíjak vystavovat. Integrovaly se do obytného prostoru, a někdy je při vstupu na první pohled ani nezaregistrujete.

Sblížení funkčních zón pro malé byty

Z jedné strany předělové skříňky, trouba či mikrovlnka, z druhé strany televize. Na otevřené polici nádobí a hned vedle volně pokračují knihy. Skříň, za jejímiž dvířky vrní chladnička, ale hned vedle se ukládá oblečení. Sblížení funkčních zón, z nichž se dneska hlavní obytný prostor skládá, už ani nemůže být těsnější. Ideální pro malé byty!

Variabilní kuchyňské ostrůvky

To, co dřív vypadalo jako nesmysl, funguje. O čem je řeč? O ostrůvku. Může být hlavním předělem, z jedné strany kuchyňský a z druhé pokojový, může mít nahoře varné centrum, přes které se přetáhne deska a je uklizeno, a když ta se trochu vysune, slouží jako stůl. A také jsou v trendu, co naděláte.

Trendy materiály i barvy

Mimikry, s jejichž pomocí kuchyně lehce zmizí, dodává i dřevo, především světlé, které se pro kuchyňský nábytek prosadilo. Vrátila se bílá, ale barvy také jsou, i když se nastěhovaly spíš na doplňky, stěny, spotřebiče. Opravdu se dá klidně říci, že dnešní kuchyně jsou krásné, mají kvalitní materiály zvenčí i uvnitř, jsou občas lehce zdobené i tam, kde to normálně není vidět, zásuvky hezky svítí a sluší jim industriální dotyk v podobě police, lampy, stojanu...

Až budete novou kuchyni plánovat, nevyčleňujte jí extra oddělené místo, dovolte jí spojit se s okolím. A bude se vám dobře bydlet.

Text: Vladimíra Storchová, foto: archiv autorky

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne