Kolekce Nova Pro ve znamení funkčnosti

Datum: 18.11.2014
obrázek
Dokonale navržena z hlediska funkčnosti a estetiky. Taková je nejnovější kolekce keramiky a nábytku Nova Pro značky Kolo. Nahrazuje mnoho let známý bestseller - řady keramiky Nova a Nova Top. Za dobu více než 20 let se prodalo až 8,7 milionů kusů výrobků řady Nova a Nova Top, které jsou instalovány ve více než 6 tisících veřejných budovách a milionech soukromých koupelen.

Tyto série byly naprostými lídry v oblasti vybavení projektů v celé střední Evropě.

Nyní přišel na řadu nástupce

Kolekci Nova Pro tvoří 115 produktů v pěti funkčních a zároveň designových řadách navržených pro koupelny různého typu a určení. Mohou být použity pro aranžování koupelen jak v bytech, rodinných domech, tak ve veřejných objektech. Platí to rovněž pro sanitární místnosti se zvláštními požadavky na funkčnost a hygienu, mimo jiné v nemocnicích, pečovatelských domech, školách nebo mateřských školkách.

Dvě řady produktů Nova Pro, v oválném nebo obdélníkovém designu, jsou zde pro dokonalé sladění s odpovídajícím stylem koupelny. Obě řady nabízejí různé modely umyvadel v několika rozměrech. Lze je doplnit sloupem, polosloupem, spodními skříňkami nebo instalovat na desku nebo do desky. Díky tomu je možné vytvořit prostor, který bude nejen dokonalý svým vzhledem, ale umožní i optimální využití každého prostoru.

Tam, kde je málo místa

Výrobky Nova Pro Pico jsou navrženy pro malé koupelny. Nabízejí i ta nejmenší umyvadla (šířka 36, 45 cm), která spolu se závěsným WC s délkou pouze 48 cm poskytnou potřebné vybavení a přitom pomohou zachovat maximální funkčnost koupelny. Řada Nova Pro Bez Barier je odpovědí na potřeby starších a postižených osob. Kromě produktů s ergonomickými tvary a rozměry zvyšujícími jejich funkčnost pro osoby s omezenými pohybovými schopnostmi, obsahuje tato řada rovněž speciální sedátko a antibakteriální záchodové prkénko.

Pro ty nejmenší

Série Nova Pro Junior, která vznikla s myšlenkou na ty nejmenší, se výborně osvědčuje například v mateřských školách. Nízká záchodová mísa, barevné ovládací tlačítko pro závěsné WC, barevná sedátka a malá umyvadla vytvářejí dětem přívětivé prostředí a výrazně usnadňují vstup do „téměř dospělého” světa.

Hygiena a hospodárnost

Díky jednoduchým tvarům, které minimalizují usazování nečistot, a inovativním technickým řešením, je udržování čistoty v koupelně vybavené produkty Nova Pro zcela snadné.

Inovativní závěsná záchodová mísa Nova Pro Rimfree nemá splachovací kruh. Je to řešení vyvinuté s cílem usnadnit udržování hygieny a čistoty. Absence kruhu znamená absenci míst, kde se mohou usazovat špína a bakterie. Díky tomu je také možné snížit potřebu používání čisticích prostředků a také spotřebu vody.

Všechny závěsné mísy Nova Pro jsou přizpůsobeny pro úsporné splachování 4/2 l. Spolu s inovativními podomítkovými moduly Technic GT vytvářejí zcela nový standard na trhu umožňující výrazné omezení nákladů na spotřebu vody.

Každodenní komfort

Pohodlné uložení kosmetiky či toaletních doplňků zpříjemňuje používání koupelny. Toto umožňují prostorné, dobře organizované interiéry skříněk určených pod umyvadlo, boční a také např. skříňky zavěšené nad umyvadlem. Díky hotovým řešením, jako jsou moduly pro zabudování instalačních modulů nebo panely pro umyvadlo, je možné omezit náročné stavební práce a množství obkladaček v koupelně na minimum. Nábytek je vyrobený v barvách bílá lesklá a šedý jilm a má kvalitní kování se systémem tichého dovírání a otevírání jedním dotykem push-to-open.

Nekonečné možnosti

Komfort, trvanlivost, inovativní řešení a moderní design nejsou jedinými trumfy kolekce Nova Pro. Tato řada je navržena tak, aby uspokojila náročné uživatele v každém, i nejnáročnějším, prostoru.

Nova Pro důstojně nahrazuje své předchůdce – první řadu koupelnové keramiky Kolo Nova (1993) a Nova Top (1999). Tyto řady započaly rozvoj a pokrok v oblasti vytváření přívětivého koupelnového prostoru, vnímání jeho funkčnosti a vzhledu. Upozorňují investory a architekty na potřebu navrhovat tento typ interiérů.

Více na www.sanitec.cz.

Text: Jan Chára

Foto: archiv firmy Sanitec

  • Kolekci Nova Pro tvoří 115 produktů v pěti funkčních a zároveň designových řadách navržených pro koupelny různého typu a určení.
  • Dvě řady produktů Nova Pro, v oválném nebo obdélníkovém designu, jsou zde pro dokonalé sladění s odpovídajícím stylem koupelny. Obě řady nabízejí různé modely umyvadel v několika rozměrech.
  • Výrobky Nova Pro Pico jsou navrženy pro malé koupelny. Nabízejí i ta nejmenší umyvadla (šířka 36, 45 cm), která spolu se závěsným WC s délkou pouze 48 cm poskytnou potřebné vybavení.
  • Pohodlné uložení kosmetiky či toaletních doplňků zpříjemňuje používání koupelny.
  • Jednoduché tvary, které minimalizují usazování nečistot, a inovativní technická řešení usnadňují udržování čistoty v koupelně vybavené produkty Nova Pro.
  • Díky hotovým řešením, jako jsou moduly pro zabudování instalačních modulů nebo panely pro umyvadlo, je možné omezit náročné stavební práce a množství obkladaček v koupelně na minimum.
 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne