Grilování na malém prostoru

Datum: 13.8.2014
obrázek
Mysleli jste si, že grilovat se dá jen na zahradě nebo velké terase? Rozhodně ne! Díky grilům Weber® řady Q® v novém designu si můžete užívat grilované pochoutky i na malém balkoně. Důležité totiž není místo, ale gril.

O tom, zda váš steak bude chutnat skvěle, nerozhoduje, máte-li gril velký nebo malý, na dřevěné uhlí či elektřinu, ale žár, kterého je vaše grilovací zařízení schopno. Grily Weber® Q jsou malé, skladné a přitom dostatečně výkonné.

Na balkon nebo předzahrádku

Stačí jim málo místa a hodí se tak na každý balkon, terasu, nebo předzahrádku městského bytu. Řada obsahuje grily na elektřinu i na plyn, takže nemusíte řešit zásobu briket, nebo kam s popelem. Stačí zastrčit do zásuvky, popřípadě připojit plynovou bombu, nastavit požadovanou teplotu, chvilku počkat a příprava vašeho oblíbeného jídla může začít.

Grilovací pomocník

Elektrický gril Weber® Q® 1400 má poklop a plášť z pevné hliníkové slitiny, která se snadno čistí. Dvoudílný porcelánem smaltovaný litinový rošt zajišťuje stejnoměrné rozdělení žáru a optimální grilovací mřížku. Velká topná spirála s výkonem 2,2 kW je samočisticí. Výkon lze nastavit s pomocí regulátoru teploty. Gril obsahuje vyjímatelnou misku na zachytávání tuku. K dostání v tmavošedé či vínové barvě; cena 7690 Kč.

Systém Gourmet BBQ

Systém Gourmet BBQ je příslušenství grilů značky Weber®, jehož základem je dvoudílný rošt s vyjímatelnou střední částí, kterou lze nahradit například pánví wok, kamenem na pizzu, nebo třeba speciálním litinovým roštem Sear Grate na přípravu steaků s perfektním mřížkováním. Systém lze umístit do grilů Weber® na dřevěné uhlí o průměru 57 centimetrů a od letošní sezóny je navíc součástí plynových grilů Spirit a Summit.

Díky doplňkům GBS tak lze venku na grilu připravit prakticky jakékoliv hlavní jídlo, přílohu či dezert dle vaší fantazie. Vysoce kvalitní součásti systému poskytují vedle flexibilního a praktického použití to nejlepší rozložení a stálost žáru pro prvotřídní pokrmy.

Trocha historie nikoho nezabije

U zrodu grilů Weber stál před více než šedesáti lety Američan George Stephen, kterého přivedl pohled na kovovou bóji při plachtění k rozhodujícímu nápadu. Rozdělil ji na dvě části, spodní použil jako kotel a horní jako poklop. Prototyp kotlového grilu tak byl na světě a tím byl položen základ pro společnost Weber–Stephen Products Co.

Moderní venkovní kuchyně

Dnes světoznámý Weberův kotlový gril proměnil v krátké době vzhled amerických zahrad a stal se symbolem grilování po celém světě. Pozornost si zaslouží nejen vysoká kvalita výrobků Weber, ale také požitek z grilování díky nesčetným možnostem systému GBS, pojetí „moderní venkovní kuchyně“ nebo kulinářskému umění na vysoké úrovni šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha.

Více informací na www.weber.com.

Text: (mch), foto: Weber

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne