Vyberte nejhezčí fasádu

Datum: 14.05.2009
obrázek
Panelovou technologií bylo v letech 1958 – 2000 postaveno v České republice 1 126 000 bytů. Jejich charakteristickým rysem byla nižší kvalita některých konstrukčních prvků a materiálů. Nejbolestivějším bodem panelových domů byly obvodové pláště a střechy. U obvodových plášťů se vyskytují nejen statické a technologické vady a poruchy, ale i vážné nedostatky v energetické náročnosti.

Vláda se těmito negativními jevy začala vážně zabývat v 90. letech a po zhodnocení stavu panelových domů připravila v roce 2000 podpůrné nástroje, které postupně podpořily „zájem" vlastníků a to především bytových družstev a následně i společenství vlastníků zejména o zateplování fasád, výměnu oken a opravu lodžií a balkonů.
Takovýto příznivý vývoj dokladovaný výrazným nárůstem počtu modernizovaných panelových domů byl v loňském roce bohužel vládou narušen a pomoc státu je postupně utlumována.
Ve snaze podpořit zájem bytových družstev a vlastníků jednotek, i za zhoršujících se podmínek, SČMBD vyhlásila pro bytová družstva a společenství vlastníků jednotek soutěž o nejlepší PANELÁK roku 2008.
Vedle standardního ocenění nejlepší rekonstrukce, které provede odborná porota, bude udělena i zvláštní cena za nejhezčí fasádu, o které můžete rozhodnout i vy. Stačí se zapojit do hlasování, které probíhá na www.scmbd.cz. Patronem této soutěže je časopis PANEL PLUS, který výherce odmění částkou 20 000 Kč. Hlasování bude ukončeno 10. června 2009.

 

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne