Veletrh Milano 2014 - pohodlí je nejdůležitější

Datum: 4.8.2014
obrázek
Milánský veletrh bývá vždycky zajímavý a podnětný. Tentokrát byl povětšinou i krásný. Dřevo dominuje, je dokonale zpracované, výborně doplněné ostatními materiály. Dalo by se říct, že hlavním rysem současného bydlení je vyváženost, příjemná atmosféra a vše zastřešuje pohodlí uživatele, na které návrháři i výrobci myslí opravdu intenzivně.

Co to znamená

Vyvažují se především vliv jiných kultur a inspirace starým nábytkem s tím současným a novým. Výsledkem je většinou současný nábytek s dotykem minulosti, která ho ozvláštní a přizdobí. Atmosféru vytváří velmi rafinovaná hra s barvami. K přírodním tónům dřeva a znovu na milost vzaté bílé se přidávají pro kontrast výrazné barvy, které zase neutrály pěkně utlumí.


Pro toho, kdo si na oranžovou, červenou, žlutou či jasnou zeleň nepotrpí, je tu celá škála velmi jemných barevných tónů. Stále se drží nenápadná růžová a aktuální jsou různé tóny tyrkysu.

Podle současného trendu má váš byt sloužit k pohodlnému životu. Téměř vše má být po ruce, hodně variabilní, snadno přemístitelné, různě rozkládací či nastavitelné. Pro relaxační zónu se vytvářejí malé ostrůvky sdružující pohodlné sezení, odkládací plochu, kapsy na notebook atp.


A kde jsou žhavé novinky?

Na prvním místě asi bude lavice, objevená znovu pro interiér. Ta čalouněná se dává do nohou lůžka, ta hladká dřevěná slouží jako stolek, odkládací plocha i příležitostné sezení. Oblíbený taburet dostal prostě výkonnou sestru. Oba zvyšují zmíněné pohodlí. Hodně se objevuje nábytek „v kostře“. Konstrukce na povrchu nemusí být jen u křesel a pohovek, ale také u ostatního nábytku. No a také se dbá na to, aby nožičky nábytku byly pohledné, někdy i lehce provokativní, nápadité.


Milují malé byty

Myslím, že není přehnané tvrzení, že designéři milují malé byty. Tolik šikovného malého nábytku, který lze podle libosti rozšiřovat a nastavovat, určitě dřív nebylo a důraz na variabilitu je skoro povinnost. Zařizovat si dneska bydlení je – aspoň podle mého názoru – velká radost.

Text: Vladimíra Storchová, foto: SIM Milano a autorka

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne