Sto karikatur za 80 minut

Datum: 29.7.2014
obrázek
Nový rekord, který bude zapsán do České knihy rekordů, vytvořil na veletrhu For habitat 2014 v pražských Letňanech nejrychlejší karikaturista na světě Lubomír Vaněk.

„Tento rekord jsme nazvali kolotoč karikatur, protože kreslíř neseděl na židli ve stabilní pozici, ale pohyboval se na otáčivé židli ve směru hodinových ručiček a měnil tak svou pozici v kruhu 360 stupňů,“ vysvětlil podstatu rekordu Tomáš Hrábek z Agentury Dobrý den, který rekord kontroloval a stopoval.

„Po prvních dvaceti minutách jsem myslel, že omdlím, netradiční kruhový prostor totiž kolem mě vytvořil bublinu bez kyslíku, začal jsem se potit a nebylo mi nejlépe. Ale mám rád výzvy a rekordy dotahuji do konce, tak jsem se zapřel a tělo zase začalo fungovat tak, jak chci já. Také rozzářené oči dětí a maminek mě nakoply dál pokračovat,“ svěřil se se svými pocity karikaturista Lubomír Vaněk.

Vaněk je jeden z našich nejznámějších a nejrychlejších karikaturistů. Připomeňme jeho první rekord z roku 1996 - za tři hodiny tehdy namaloval 319 karikatur. Maloval i pod vodou s dýchacími přístroji či rozpuštěnou belgickou čokoládou na lázeňské oplatky.

Text: (hb), foto: archiv redakce

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne