Pořiďte svým dospívajícím dětem ideální matraci

Datum: 4.7.2014
obrázek
Máte doma teenagera a chcete mu zajistit pohodlné a zdravé spaní? Nejste si jistí, jakou matraci zvolit? Poradíme vám! Přečtěte si, jaké materiály jsou vhodné pro děti ve vývinu, a jaké stylové motivy jsou právě k dostání.

Spánek je důležitý pro zdravý vývoj

Určitě se staráte o to, aby se vaše děti teple oblékaly, zdravě jedly a neseděly celý den u televize. Pro zdravý růst je ale velmi důležitý i kvalitní spánek. Ve spánku tělo odpočívá a nabírá síly na další den. Když není spánek dostatečně vydatný, děti jsou pak celý den unavené a špatně se soustředí ve škole.

Na matraci každé dítě tráví asi třetinu každého dne. Postarejte se o to, aby matrace vašich dětí byla pohodlná, a aby se jim na ní spalo co nejlépe. Možná tím přispějete k lepší náladě vašeho teenagera i k lepšímu vysvědčení!

Nejvhodnější jsou pěnové matrace

Dospívající děti i ve spánku stále rostou. Potřebují tedy, aby je matrace v růstu nijak neomezovala. Kvůli tomu raději nedoporučujeme matrace z líné pěny, které se až příliš přizpůsobují tvaru těla.

Matrace z ostatních druhů pěn, jako je studená pěna, BIO pěna nebo Flexifoam® jsou naopak ideální!

Pěnové matrace jsou:

  • prodyšné
  • elastické
  • mají dlouhou životnost
  • snadno udržovatelné

Vašemu dospívajícímu dítěti pěnová matrace poskytne ideální oporu, a navíc mu vydrží až do maturity!

Vyzkoušet ale můžete i latexové matrace, které jsou velmi prodyšné a vhodné pro alergiky, nebo moderní taštičkové pružinové matrace.

Nechte své dospívající děti vybrat si tvrdost

Nevíte si rady s výběrem tuhosti matrace pro vaše ratolesti? Obáváte se, že se jim bude zdát moc tvrdá nebo příliš měkká? Vyzkoušejte oboustranné neboli partnerské matrace, které jsou z každé strany jinak tuhé!

Ženy mají raději měkčí matrace, muži zase tvrdší spánek. Podobné je to i s mladšími a staršími dětmi. Obecně platí, že čím lehčí je dítě, tím měkčí matraci potřebuje. Jedenáctiletý školák tedy bude raději spát na měkčí straně matrace, maturant pak na tvrdší.

Oboustrannou matraci tedy můžete časem jednoduše otočit. Matrace Nina 2014 má například měkčí stranu z oranžové pěny a tužší z modré pěny Flexifoam®. Matrace Fénix pak nabízí dokonce čtyři různé tuhosti! Stačí správně zkombinovat měkčí červenou pěnu a tužší bílou.

Udělejte jim radost stylovým motivem

Máte pocit, že styl oblékání vašich dětí asi nikdy nepochopíte? Svetr, který jste jim dali k Vánocům, jste na nich ještě neviděli? Nevadí. Uvidíte, že matrace s cool potahem se jim líbit bude!

Vyberte si matraci s potahem z řady Teenage (potahy s motivy BMX kol nebo lebek a kytar) nebo Color (celobarevné veselé potahy – oranžová, modrá, růžová, zelená).

Matrace Šárka Top z pěny Flexifoam® je vyztužena latexovými deskami pro vynikající oporu páteře. Je ideální pro spánek na boku, protože je měkčí v oblasti ramen. Je navíc vysoce vzdušná díky vzdušným kanálkům, které odvádí vodní páry.

Xena Trio, další z matrací se stylovými potahy, má jádro ze studené pěny a je velmi odolná. Jedna ložná plocha je měkčí a druhá tužší, požadovanou tuhost tedy stačí zvolit otočením matrace.

Vybrali jste si?

Text: (pr), foto: Hilding Anders

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne