PANEL PLUS také v prodejnách GECO v Čechách i na Slovensku

Datum: 21.04.2009
obrázek
Ve druhém čísle časopisu PANEL PLUS se dočtete o důkladné rekonstrukci panelákového bytu, kde nezůstal „kámen na kameni“. Mladý pár se sem nastěhoval před deseti lety. Po osmi letech se rozhodli pro totální rekonstrukci. V malém bytě 2+1 se všemi stěnami z betonu původní majitelé za léta užívání nezměnili vůbec nic, a tak ještě před nastěho­váním proběhly první, spíš estetické úpravy.

Půl roku před velkým třeskem ještě nechali uživatelé vyměnit radiátory a stará okna nahradila nová plastová. Už tehdy projevili schopnost, která se při následné velké proměně vyplatila: „Udělali jsme na okna výběrové řízení, oslovili jsme s konkrétním požadavkem dvanáct firem," líčí Zdeněk. Při stejné nabídce byl rozdíl v kalkulacích až patnáct tisíc, nakonec okna měnila firma ze Soběslavi. Stímto postupem nepřekvapí, že zásadní rekonstrukci předcházela návštěva architektonického ateliéru. A jak to všechno dopadlo se můžete dočíst v reportáži Opravdu důkladná proměna.

Plánování rekonstrukce začíná vytvořením určité představy, jak by naše ideální koupelna měla vypadat. Pak nás ovšem začnou přepadat první otázky: Je to reálné? Vejdeme se do našeho prostoru? Jak naše představa bude vypadat ve skutečnosti? Kolik nás to bude stát? Pokud nechceme či nemůžeme využít služeb interiérového designéra, bude pro nás ideálním řešením navštívit prodejce koupelnového vybavení, který nabízí i profesionální poradenství a vypracování grafického návrhu nové koupelny. Z dílny společnosti SIKO KOUPELNY přinášíme dva návrhy, myslíme si, že vás opravdu zaujmou.

Už první díl seriálu Proměny bytu vzbudil nebývalý ohlas, takže si myslíme, že to byl správný počin. V druhém pokračování seriálu přinášíme návrhy a možná řešení interiérové designérky Kateřiny Mlejnkové, která se tentokrát zabývala celkovou rekonstrukcí panelového bytu 3+kk. Věříme, že i tentokrát v jejích návrzích najdou inspiraci i další čtenáři, stejně jako v předchozím díle.
Pohled z okénka letadla byl opravdu úchvatný. Nevědět, že jsme ve Finsku, přemýšleli bychom, zda tam dole je moře se spoustou ostrovů, nebo pevnina s množstvím jezer. Po hodině letu z Helsinek směrem na severovýchod jsme přistáli ve městě Savolinna. Bylo časné sobotní ráno a zdálo se, že město spí. Ale opak byl pravdou. Tak začíná reportáž v rubrice Letem světem, která je tentokrát věnována zemi tisíců jezer.

Za okny křehká šeď posledního březnového dne. Najednou se to stalo. Sluneční paprsky pronikly do hostivařského ateliéru Aleše Lamra a ozářily obraz na malířském stojanu. I další díla v jejich hřejivém objetí, které umocňovalo strhující harmonii barev. Na malířském stojanu uprostřed se střídají obrazy, na nich můžeme pozorovat autorovo virtuózní podání jakéhosi evangelia, tedy radostné zprávy, píše se v záznamu návštěvy u našeho známého malíře, grafika, keramika a sochaře Aleše Lamra.

TIP PRO VÁS:
Pokud si chcete časopis předplatit, využijte tento portál, stačí kliknout na odkaz předplatné. Zajímá vás, o čem se psalo v minulých číslech? Klikněte na Listování v časopisech.

 

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne