To si musíte dovolit: Matrace pro beztížný spánek

Datum: 16.6.2014
obrázek
Víte, jak si dopřát kvalitní spánek, po kterém se probudíte odpočatí a plní energie? Jednoduše – kupte si anatomický polštář a opravdu kvalitní matraci. Rozdíl poznáte po prvním vyspání. Dopřejte si i vy klidný a pohodlný spánek!

Užijte si spánek jako ve stavu beztíže

Také už jste někdy zažili dlouhou noc, kdy se v posteli celou dobu jen převalujete, špatně se vám usíná a probouzíte se celí rozlámaní? Je docela pravděpodobné, že za to může vaše matrace nebo polštář. Na nekvalitních nebo starých a proleželých matracích i na neforemných polštářích trpí vaše páteř, a proto se pořádně nevyspíte.

Kupte si kvalitní moderní matraci a máte po starostech. Moderní matrace dají správnou oporu celému tělu. Výrobci na nich spolupracují s fyzioterapeuty, a proto je klidný a zdravý spánek zaručený. S moderními matracemi bude vaše páteř celou noc v přirozené poloze a díky tomu si vaše svaly opravdu odpočinou.

Na matraci, která umí správně reagovat na tlak každé části těla, zažijete spánek podobný stavu beztíže.

Revoluce jménem paměťová pěna

Když vědci objevili paměťovou (nebo také línou) pěnu, způsobili tím převrat ve spánku. Našli totiž materiál, který se dokonale přizpůsobuje lidskému tělu. A proto se výborně hodí právě k výrobě kvalitních matrací a anatomických polštářů. Co všechno umí?


  • reaguje na tlak a teplo těla tak, že mění svou tuhost, aby se co nejlépe přizpůsobila vašemu tělu
  • přirozeně přesouvá vzduch do okolí a nezadržuje ho uvnitř pěny – díky tomu nevzniká protitlak
  • když vstanete, do původní polohy se vrací jen postupně – proto paměťová pěna

Když si na matraci z paměťové pěny lehnete, pod vašimi boky a rameny změkne. Přitom ale pořád dává dostatečnou podporu vašim bedrům.

Zkuste například luxusní matraci Curem C 2000, která má dvě vrstvy paměťové pěny Curemfoam™. V jejím jádru jsou navíc ventilační kanálky, které zlepšují její prodyšnost.

Ještě kvalitnější spánek si vychutnáte na matraci Curem C 5000 se čtyřmi vrstvami paměťové pěny Curemfoam™. Každá z nich je přitom jinak tuhá, a proto vám matrace vždy poskytne naprosto dokonalou oporu. Paměťovou pěnou je navíc prošitý i pratelný potah.

Bolí vás hlava, záda nebo šíjové svaly? Zkuste anatomický polštář

Ke kvalitnímu spánku potřebujete i kvalitní polštář. Velké a nadýchané sice vypadají na první pohled hezky, ale ke kvalitnímu spánku vám nepomůžou. Nedokážou se přizpůsobit krční páteři a zbytečně tak namáhají vaše šíjové svaly. Ideálním řešením je anatomický polštář z paměťové pěny, který se páteři přizpůsobí a zajistí, že bude váš krk v noci pěkně uvolněný.

Pokud trpíte bolestí zad, hlavy a šíjových svalů, anatomické polštáře rozhodně vyzkoušejte. Pomohly už spoustě lidí. Pokud spíte na obyčejném polštáři, vaše krční páteř je v nepřirozené poloze a nejen že namáhá okolní svaly, ale způsobuje také bolesti hlavy a deformaci páteře. Na anatomickém polštáři se ničeho takového bát nemusíte – vaše páteř bude celou noc ve správné poloze a svaly si odpočinou.

Nepřítelem vaší krční páteře a šíjových svalů je například práce na počítači. Právě při ní totiž krk hodně namáháte. Spánkem na anatomickém polštáři dáte svalům i páteři potřebný odpočinek a zajistíte si tak prevenci proti bolestem krční páteře.

Zkuste například luxusní anatomický polštář Original pillow. Kombinuje dva typy paměťové pěny, a díky tomu dá vaší krční páteři maximální oporu, zatímco pod hlavou zůstane příjemně měkký.

Investujte do kvalitního spánku. Uvidíte, že se to vyplatí! S luxusní matrací a anatomickým polštářem získáte klidné spaní, lepší zdraví a probuzení plná energie.

Text: (pr)

Foto: Hilding Anders

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne