Výstava STAVÍME, BYDLÍME ve Znojmě – jaro přeje rekonstrukcím

Datum: 20.2.2014
obrázek
Po roční přestávce máte opět možnost nechat se inspirovat k renovaci svého bydlení na 3. ročníku výstavy STAVÍME, BYDLÍME. V pátek 14. března od 9 do 18 hodin a v sobotu 15. března do 17 hodin propůjčí své prostory Kongresové centrum hotelu Dukla ve Znojmě k uspořádání stavební výstavy.

Kdo se chystá rekonstruovat své stávající bydlení nebo plánuje stavbu domu, tak právě na této výstavě nalezne mnoho užitečných rad a nápadů. Kongresový sál bude zaplněn expozicemi firem, které nabízí vše od stavebnictví až po vybavení domácnosti.

Co konkrétně na výstavě uvidíte a o čem se můžete poradit s přítomnými odborníky?

  • Vytápění a úspora energií

Pokud se chystáte vyřešit otázku vytápění, můžete na výstavě posoudit nabídky dvou firem s tepelnými čerpadly. Instalaci tepelného čerpadla se rozhodně vyplatí svěřit specializované firmě. Principy návrhu a zapojení systémů s tepelnými čerpadly jsou zcela odlišné od systémů s kotli na elektřinu nebo uhlí. Pokud svěříte instalaci tepelného čerpadla běžné topenářské firmě, zvyklé instalovat pouze klasické zdroje tepla, nemusí dodané tepelné čerpadlo přinést očekávané úspory a požadovaný komfort. Využijte příležitosti promluvit si s odborníky přímo na výstavě.

Vytápění a úspora energií je jednou ze stěžejních otázek, které řeší každý z nás. Seznamte se s formou solárního ohřevu nebo s novinkami u kotlů na dřevo, pelety nebo vytápění propanem. Zajímavé bude i infratopení, které dává příjemné sálavé teplo jako osvědčená kachlová kamna.

Jak je všem známo, křivka cen energií za poslední roky i přes různé úpravy stoupá. Ti, kteří ekonomicky uvažují, stojí dnes před problémem, jak nejúčinněji docílit úspor tepla ve svém domě. Možností, jak ušetřit až 30 % nákladů za teplo, je důkladné zaizolování stropů od střešní konstrukce. Tato investice oproti izolování pláště budovy či výměny oken není velká a její návratnost nepřesahuje 5 let. Osvědčenou metodou, jak tohoto docílit, je technologie foukané tepelné izolace. Na výstavě se představí dvě firmy, které odborně vysvětlí a nabídnou výhody tepelné izolace.

  • Dřevostavby a sanace vlhkého zdiva

I výběr stavební firmy provádějící stavbu je velice důležitým úkolem. Jak říká jedna z vystavujících stavebních firem „být progresivní ve výstavbě znamená v dnešní době řídit se nejen přáním zákazníka, ale sledovat nové technologie, postupy a nároky trhu“. Proto se stavební firmy na výstavě soustředí na stavby, které přinesou zákazníkovi užitek za cenu nízkých nákladů. Těmito stavbami jsou dřevostavby. Pod pojmem dřevostavba si člověk nejčastěji vybaví srub nebo podhorskou chatu, protože navozuje dojem stavby, která je asi postavená celá ze dřeva a kterou považuje spíše za rekreační stavbu než za stavbu pro plnohodnotné bydlení. To však ve většině případů není zcela pravda. Dřevostavba může být velmi rozmanitá, od přiznání dřevěného stylu, přes obezdění lícovými cihlami, až po omítnutí stavby. Montovaný dům na bází dřeva vykazuje zejména prvotřídní tepelně-izolační vlastnosti. Hlavn předností dřevostavby je také rychlost výstavby.

Na výstavě můžete vyřešit otázku sanace vlhkého zdiva a vysušování zdiva pomocí nerezových desek. Vyberete si z nabídky garážových vrat, které jsou výrazným estetickým prvkem každého domu. Můžete si vybrat z vrat rolovacích, sekčních nebo posuvných.

  • Kuchyně a koupelny

Pokud máte v plánu výměnu kuchyňské linky, budete z výstavy odcházet s mnoha nápady. Český výrobce kuchyňských linek a vestavěných skříní nabídne variabilitu i přijatelnou cenu. Další česká firma vybaví vaši koupelnu podle nových trendů, ale také vyjde vstříc vašim požadavkům. Návrhy můžete posoudit v 3D programu. Každou hospodyňku jistě zaujme také ukázka centrálního vysavače.

  • Trendy v barvách a nátěrech

Na výstavě se dozvíte, jaké jsou trendy v barvách a nátěrech stěn ve vašem bytě či domě. Barvy jsou důležitým prvkem vzhledu objektu nebo místnosti a představují náš první vizuální dojem. Použitím barev můžeme korigovat slabiny tvaru a můžeme v místnosti dosáhnout požadovaného pocitu svěžesti nebo tepla. Se správným výběrem barev a materiálů vám poradí přítomní odborníci.

  • Další témata

Dále se na výstavě představí firmy zabývající se renovacemi dveří a zárubní, výrobou oken, plotů, bran, zábradlí, lišt, obkladů a dlažeb.

Jednou větou lze říci, že na výstavě naleznete plno dobrých nápadů, moderních řešení na zlepšení vašeho bydlení. A jako bonus můžete vyhrát pravý diamant. Do soutěže se může zapojit každý, kdo vyplní losovací lístek a vhodí ho na výstavě do losovacího osudí.

Jaro přeje rekonstrukcím a plánům na nové bydlení. Nápady najdete na výstavě STAVÍME, BYDLÍME ve Znojmě ve dnech 14. a 15. března 2014.

Vstup na výstavu je zdarma.

Text: (pr)

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne