Zastínění šité na míru

Datum: 28.1.2014
obrázek
Jestliže vybíráte pro okna nové zastínění, které navíc promění atmosféru domova, inspirujte se aktuálními novinkami. Stínící technika vám zajistí pohodlí a nevšední design. Pro přední výrobce stínící techniky je funkčnost samozřejmostí, ale v nabídce zajímavých produktů objevíte dokonce už hotové řešení vzhledu oken.

Dobré zastínění je bezesporu důležitou součástí každého interiéru. Když si domů správně vyberete, odpadne vám starost s přehříváním bytu, s pocitem nedostatku soukromí, ale také s údržbou, navíc vyřešíte klasickou otázku „co dáme na okna?“

Pro přední výrobce stínící techniky je funkčnost samozřejmostí, ale v nabídce zajímavých produktů objevíte dokonce už hotové řešení vzhledu oken. V moderních interiérech vládne útulný a zdobnější styl, nebo míchání stylů inspirovaných módou, historií i architekturou, čemuž se přizpůsobily i typy zastínění. Protože je z čeho vybírat, s pomocí nových materiálů, barev, popřípadě vzorů neuvěřitelně proměníte i typizovaný panelákový byt v originál.

Nejlepší službu vám udělají žaluzie a rolety, inspirujte se novinkami, nebo zkuste jiné nevšední řešení.

Žaluzie

Novinky jsou i mezi žaluziemi – jednom z nejfrekventovanějších systémů spolehlivého zastínění, u něhož lze pomocí naklápění lamel výborně regulovat intenzitu světla. Žaluzie sice koupíte v různých provedeních, materiálech (kov, dřevo atd.) i barvách podle vzorníku RAL, ale od běžných typů nečekejte výrazné zútulnění interiéru. Oproti předešlým rokům roste poptávka po horizontálních žaluziích, vertikální se objevují spíš v kancelářích vzhledem k jejich určité strohosti. Výjimkou jsou skládané látkové plissé žaluzie z jednobarevných i potištěných látek s různým stupněm propustnosti, či s napařovanou vrstvou z hliníku, nebo například s perleťovými nátěry s vysokým stupněm odrazu světla (Isotra). Působivý a v současné době moderní 3D vzhled mají nové žaluzie Ondulette (Styltex) se speciálně profilovanými lamelami.


Zaujalo nás

  • Nová solární plně automatizovaná žaluzie Isotra Energy využívá ke svému pohonu sluneční energii. Výrobek totiž využívá princip takzvaného fotovoltaického jevu – to znamená přeměny slunečního záření na elektrickou energii. www.isotra.cz

Rolety

Látkové rolety zažívají v posledních letech, i když v poněkud jiné podobě velký návrat. Ať už je to díky nepřeberné nabídce látek, jednoduché instalaci i dostupné ceně, na druhé straně výraznému estetickému efektu v místnosti. Rolety, které jsou určeny pro plastová, euro okna i další typy nahrazují často několik stínících prvků, snadno se ovládají a udržují. Výrobci se předhánějí v jednotlivých řešeních a představují originální novinky. Roleta Rollite (Isotra) vám vytvoří příjemné prostředí ve dne i v noci, odstíní sluneční svit i světlo lamp. Boční lišty totiž brání průniku světelných paprsků po stranách rolety. Firma Maron vnímá i rolety jako vysoce dekorativní prvek a nabízí výrobky s vrstvenou textilií – například Laguna, Zebra a Oceán. K novinkám patří látková roletka Nemo (Styltex) s možností plynulé regulace. Předností je možnost montáže na stěnu, do stropu, nebo bez vrtání na okenní křídlo. Do balkonových dveří si snadno nalepíte Nanoroletu (Styltex), která navíc umožňuje snadnou manipulaci z obou stran.


Zaujalo nás

  • Dekorační roleta Kaskáda (výrobce Maron) nabízí design, praktické vlastnosti i 3D efekt. Plochou roletu můžete totiž jednoduše proměnit díky použité dvojité látce v krásný baldachýn. Kaskáda je vyrobena z polyesterového vlákna a má antistatickou úpravu, což jí zajišťuje dlouhou životnost, stálou barvu a tvar. Cena od 2100 Kč/m2 včetně montáže bez DPH. www.maron.cz

Římské rolety

Tento druh zastínění získává stále víc příznivců díky výhodám – je poměrně levný, snadno se udržuje, látku lze přichytit suchým zipem. Způsob ovládání si můžete také vybrat. A navíc se římské rolety hodí do jakékoliv místnosti od kuchyně, přes obývací pokoj až po koupelnu. Přestože se vžil a používá se název římská roleta, stínící tkanina se nenavíjí na tyč jako u běžných typů, ale při vytahování se řasí do rovnoměrných záhybů, což působí příjemně ležérním dojmem. Roletu je vhodné uchytit na strop, nebo na stěnu pomocí konzolí. Ve firmě Styltex vám k uchycení nabídnou univerzální systém takzvaný kazetový profil za cenu 1530 Kč.

Japonské stěny

K dalším oblíbeným prvkům moderního zastínění, které se díky jejich značné variabilitě dobře uplatňují i v panelákových bytech, jsou japonské stěny. Jsou výbornou alternativou rolet i vertikálních žaluzií. Kromě zastínění s nimi můžete mimochodem opticky předělit interiér, stejně tak regulovat průchod světla. Zajímavě vypadá i kombinace různě barevných panelů, což vytváří prostor k vyladění s interiérem. Další možností je potisk vybraným motivem. Když použijete průsvitnější látku, nepřipravíte se o přirozené světlo, na druhou stranu, potřebujete-li plné zatemnění, vyberte některou z vhodných zatemňovacích látek.

Odborník radí

Ing. Karel Smejkal

jednatel společnosti Styltex, předseda Czech Deco Team (www.styltex.cz)

V oblasti zastínění interiérů vítězí v současné době funkčnost. Různé druhy kolejniček, kovových garnýží s lehkými jednobarevnými záclonami doplňují horizontální žaluzie, které si lze často pořídit jako komplet k novému plastovému oknu. Zákazníci ovšem stále častěji hledají originální řešení, která spojují funkci, design i komfortní a pohodlné užívání. Nabídka zboží je natolik široká, že neexistuje jedno univerzální řešení. Dekorační závěsové látky jsou podle posledních trendů spíš jednobarevné, oproti tomu roste poptávka po látkových roletách se vzorem. K nejoblíbenějším patří římské rolety, jež i v jednoduchém bílém provedení vypadají exkluzivně, navíc je pořídíte za dobrou cenu. Volbou levné látky můžete snížit cenu výrobku až desetinásobně.

Text: Eva Vacková

Foto: archiv firem

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne