Ohlédnutí za konferencí

Datum: 16.1.2014
obrázek
V závěru roku 2013 se konal již 11. ročník odborné konference Regenerace bytového fondu a staveb občanské vybavenosti. Účastníci se seznámili s budoucností a koncepcí státní podpory snižování energetické náročnosti bytových domů a staveb veřejného sektoru.

Podpora ve formě nízko úročených úvěrů

V úvodním bloku vystoupili zástupci Státního fondu životního prostředí i Státního fondu rozvoje bydlení. Pro majitele bytových domů je zajímavá především informace, že na modernizaci a obnovu bytových domů lze čerpat podporu ve formě nízko úročených úvěrů poskytovaných prostřednictvím Státního fondu rozvoje bydlení. Proti původním předpokladům se dá očekávat i využití programu Nová zelená úsporám i pro snižování energetické náročnosti bytových domů, nicméně je třeba upozornit, že s účinností nejdříve v roce 2015. Nepředpokládá se, že bude z programu Nová zelená úsporám podporováno částečné zateplování, jak tomu bylo v končícím programu Zelená úsporám.

Sanace zateplovacích systémů

Z odborných přednášek byly častým tématem diskusí účastníků především ohlasy na téma sanace zateplovacích systémů vykazujících poruchy, nebo těch s nedostatečnou tloušťkou izolantu. Je otázkou, zda se systém pro sanaci a zdvojování zateplovacích systémů prezentovaný na konferenci v praxi osvědčí. Účastnící také ocenili příspěvky věnované zkušenostem ze sanací budov dotčených povodněmi v roce 2002 i 2013 a doporučením, jakým chybám se vyhnout.

I přes negativní stav českého stavebnictví se konference zúčastnilo bezmála 240 osob, což bylo více, než pořadatelé předpokládali. Na základě ohlasů účastníků se během několika týdnů začne s přípravou jubilejního ročníku konference.

Text: Miroslav Bezouška

Foto: autor

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne