Do detailu harmonicky sladěný

Datum: 20.12.2013
obrázek
Značka RAVAK uvádí nejucelenější koupelnový koncept na českém trhu. Koncept Chrome je harmonicky sladěný do každého detailu, a to jak funkčností jednotlivých součástí, tak jejich designem.

Jeho jednotící prvek, tvar oválu, kterým se odlišuje od všech ostatních řešení na trhu, spojuje všechny součásti do variabilně použitelného setu, který zahrnuje vanu, vanovou zástěnu, sprchové kouty v různých provedeních, sprchové vaničky, odtokový žlab, umyvadla, koupelnový nábytek a rozmanité druhy vodovodních baterií. Originální styl konceptu Chrome pochází ze studia Nosal Design autora Kryštofa Nosála, který vycházel z předchozích osvědčených tvarů a řešení Ravak, proto je ve funkčnosti a promyšlenosti Chrome sázkou na jistotu.

Sprchové kouty a dveře

Bezrámové sprchové kouty Chrome jsou typické použitím otočného sloupku, který nahrazuje dveřní panty a zajišťuje výrobku flexibilitu při otevírání dveří dovnitř i ven koutu. Kouty Chrome jsou k dispozici jako čtvrtkruhové nebo rohové, které vznikají díky možnosti různě kombinovat sprchové dveře mezi sebou nebo je sladit i s pevnou stěnou. Takto sestavené sprchové kouty nabízejí čtvercový nebo i obdélníkový tvar o velikostech až 120 x 100 cm.

Zdvihový mechanismus koutu šetří spodní těsnící plastovou okapničku umístěnou na skle a navíc zajišťuje automatické zavírání dveří otevřených do 45 stupňů. Madlo sprchového koutu může plnit hned několik funkcí. Kromě otevírání může být využito i jako věšák na ručník nebo umístěno vodorovně, nejlépe zajistí pohodlné otevírání. Namontováno svisle rovněž umožní příjemné otevírání, tentokrát jako spodní klika. Flexibilní vzpěra sprchového koutu, která je na rozdíl od ostatních koutů na trhu opatřena kloubem, umožňuje nastavení rozdílných úhlů a může tak vyrovnat případné nerovnosti zdí. Usnadňuje montáž i tím, že není třeba přesně vyměřovat úhel připevnění vzpěry.

Stejně jako ostatní prvky celého konceptu Chrome, jsou určující detaily sprchových koutů (madlo, otočný sloupek a držák pevných stěn) propojeny tvarem oválu a kvalitním chromovaným provedením těchto částí. Lesklý chromovaný povrch a oválný design je na trhu jedinečný, a proto dal název celému konceptu – Chrome.

Sprchové vaničky

Na sprchové kouty Chrome funkčně i esteticky navazují nízké a hladké sprchové vaničky Galaxy Pro Chrome z litého mramoru. Na jejich dně se promítá charakteristický ovál v podobě zaoblených rohů a díky své minimální výšce (3 cm) jsou vhodné i pro bezbariérová řešení zapuštěním vaničky do podlahy. Bezbariérovým koupelnám nejvíce vyhovují nerezové odtokové žlaby. Žlab ze série Chrome, kromě dokonalé funkčnosti, pětadvacetileté záruky a jednoduché čistitelnosti, nese i typické oválné rysy ostatních součástí konceptu tak, aby celek ladil skutečně do každého detailu.

Vany Chrome

Udělí vám lekci v designové matematice. Z kruhového sifonu zasazeného v půlkruhovém dně, které navazuje na čtvrtkruhový tvar lemu vany, vychází rovnice, jejímž řešením je čistá krása a jednoduchost oválných křivek. Příjemný sklon zádové části a kolmé stěny předurčují vanu pro všestranné použití, pro koupání i sprchování. Ergonomie čelního panelu usnadňuje přístup k vaně a svými oblými rohy navazuje na charakteristické designové řešení celého konceptu Chrome.

Vanová zástěna

Představuje unikátně promyšlené řešení pro menší koupelny, a je tím jedinečná na trhu. Tato dvoudílná skleněná zástěna respektuje hloubku běžných umyvadel. Na rozdíl od ostatních zástěn na trhu je její pevná část stejné velikosti jako bývá běžná hloubka umyvadel (zástěna Chrome má rozměr pevné části 52,5 cm, umyvadla mívají hloubku do 50 cm) a umožňuje tak otevřít pohyblivou část zástěny v maximálním úhlu až těsně k umyvadlu nebo případně dovnitř vany. Díky promyšlenému způsobu otevírání, který respektuje velikost umyvadel, je čištění zástěny podstatně jednodušší – i když je umístěna hned vedle umyvadla. Stačí jen maximálně otevřít až k umyvadlu a vyčistit. Odpadá nutnost vstupovat do vany.

Umyvadla

Umyvadla Chrome z litého mramoru harmonicky ladí s designem ostatních součástí a přitom zachovávají vysoký standard v praktických detailech. Mají dostatek prostoru na mytí rukou, příjemně zaoblený tvar a rovné široké lemy. Šíře rozměrových a typových variant vyhoví každému. Sortiment umyvadel Chrome sahá od malých umývátek určených nejčastěji natoalety, přes klasická umyvadla v rozměrech 60, 70 a 80 cm až po praktické rodinné dvouumyvadlo o šířce 120 cm. Všechna umyvadla Chrome lze kombinovat s různými typy koupelnového nábytku Chrome.

Koupelnový nábytek

Čistotu linií designu Chrome vyzdvihuje lesklý bílý povrch dvířek koupelnového nábytku a chromované madlo v typickém oválném tvaru s promyšlenou ergonomií. Bílá lakovaná dvířka jsou doplněna buď čistě bílým korpusem nebo tmavším designem Strip Onyx. Nábytek byl vyvinut k použití se všemi druhy umyvadel Chrome a zahrnuje i vysokou skříňku se skleněnými poličkami. Veškeré skříňky Chrome designer promyslel tak, aby se do nich vešly všechny drobnosti, které jinak koupelnu zbytečně zaplňují. Korpusy skříněk jsou opatřeny speciálně voděodolnou impregnací a díky možnosti zavěšení na zeď podstatně usnadňují úklid v koupelně.

Vodovodní baterie

Ucelený sortiment vodovodních baterií Chrome dokonale navazuje na oválný tvar všech hlavních součástí celého konceptu, zejména pak esteticky souzní s madlem sprchových koutů. Nabídka zahrnuje nejen umyvadlové, ale také bidetové, vanové, sprchové, dřezové a pro instalační R-box i podomítkové baterie. Vanová baterie Chrome je jedinečná svým promyšleným designem - má totiž výklopné napouštěcí ramínko. Při nepoužívání baterie působí jako kompaktní designový doplněk vany, který nikde nepřekáží a pouze zdobí. Pokud je pohyblivé ramínko přitisknuto ke stěně, při spuštění vody teče sprcha. Vyklopením ramínka začne voda vytékat do vany. Stejně jako všechny ostatní baterie ze sortimentu RAVAK, mají i ty ze série Chrome keramickou kartuš, na kterou RAVAK poskytuje 5 let záruku.

Text: Jana Šlefrová

Foto: Ravak

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne