Přestavba z rukou expertů

Datum: 18.12.2013
obrázek
Marta a Josef si už pár měsíců užívají moderně zařízený nový byt a to i přesto, že v něm bydlí už řadu let. Kouzelná proměna stylu a komfortu bydlení se totiž povedla díky kompletní rekonstrukci a spolehlivé firmě.

„Vaše představy změníme ve skutečnost“ – motto, jímž se řídí stavební firma z Prahy a která se postarala o zdařilou rekonstrukci. Předělaný byt je totiž příkladem, že není nutné se hned stěhovat, když nejste spokojeni s nevyhovujícím zastaralým interiérem. V tomto případě by totiž majitelé přišli o lokalitu v Praze 4 poblíž metra, ale i krásný výhled na město a lesopark. Ten by jim mimochodem mohl závidět nejeden vlastník rodinného domu. V neposlední řadě se potvrdilo, že někdy zatracovaná dispozice panelových domů dává nemalý prostor pro kreativitu a vylepšení standardu.

Bydlení na výsluní

Partneři mají dospělé děti a v bytě bydlí sami. Nová plastová okna s UV fólií, která tlumí v bytě orientovaném na jihozápad velkou dávku slunce, si pořídili už během domovní výměny. Nechali rovněž zasklít lodžii, čímž si prodloužili prostor k bydlení. Postupně si ale uvědomovali, že je čas na pořádnou změnu. Vadily jim morálně zastaralé materiály z počátku devadesátých let, v nichž byl dům postaven, ale také příčkou oddělená kuchyň od obývacího pokoje, či bytové jádro. Inspiraci hledali v časopisech a na internetu. Tam objevili zrekonstruovaný byt s podobnou dispozicí. Potřebovali ovšem najít někoho, kdo by jim nabídl kvalitu a dobrou cenu. Na doporučení přátel oslovili Bytexpert. Po zaměření prostoru získali návrh řešení, který firma zrealizovala na klíč – od stavebních prací až po výrobu některého nábytku na míru.

Aktivní přístup se vyplatil

Původní byt 3+1 s plochou 83 m2 v desátém patře se změnil po přestavbě na 3+kk a působí teď větším a elegantním dojmem. To se povedlo spojením obývacího pokoje s kuchyní, v němž se odstraněním příčky rozšířil panoramatický výhled. Majitelé oceňují, že se vše zvládlo s minimem bouracích prací. Velkou roli sehrála správná volba materiálů, interiéru prospěly například nové a subtilnější modely radiátorů. Zajímavě je vyřešená i předsíň. Posuvné dveře vyrobené na míru a uchycené v horní obvodové konzoli ušetřily místo, stejně tak nové šatní skříně, či komora, která nahradila starý špajz. Majitelé během rekonstrukce úzce spolupracovali s firmou Bytexpert, konzultovali řešení, detaily, materiály a barvy. Vsadili především na kombinaci světlých a tmavých přírodních tónů, Josef si prosadil červenou výmalbu do obývacího pokoje. „Kromě toho se do rozhodování zapojovala rodina, takže se jedná o kolektivní dílo,“ říkají spokojení majitelé.

Vaření na ostrůvku a barevné koupání

Na zařízení kuchyně a koupelny majitelé nešetřili. „Když se mě ve firmě Ravak zeptali, co si přeji mít ve vaně, řekl jsem jednoduše, že všechno,“ dodává Josef, který si kromě designového umývadla a nábytku objednal nadstandard – vanu s vířivkou a zabudovanou efektní a léčivou barevnou chromoterapií. Moderní proměny se dočkala kuchyň propojená s obývacím pokojem. Marta s Josefem chválí praktický ostrůvek, k němuž bylo nutné přivézt podlahou kabel, rozvody k digestoři jsou schované v podhledu. Z jedné strany ostrůvku je umístěna trouba, z druhé obrácené do pokoje pak krb na biolíh. A vaří se tu na moderní indukci. Na zakázku vyrobený kuchyňský nábytek má foliovaná barevně kombinovaná dvířka, pracovní deska je z odolného umělého kamene.

Dobrá podlaha je základ

Plochu pod novou podlahovou krytinu bylo nutné připravit a srovnat pomocí samonivelační stěrky. Marta s Josefem si zvolili kvalitní a zajímavou krytinu z PVC a použili ji ve všech obytných místnostech, ale i v předsíni. Byt se tím opticky zvětšil, sjednotil a zklidnil, příjemný barevný odstín dekoru imitující prkna z běleného dubu vytvořil majitelům útulné prostředí. Stejně bylo potřeba srovnat některé stěny uvnitř i na chodbě domu pomocí polystyrénových desek, které vylepšily akustiku. Sádrokartonové podhledy umožnily osadit stropní LED reflektorové osvětlení. Garnýže pro závěsy se už ovšem vzhledem ke snížení stropu nad okna nevešly. „Vůbec nám to nevadí. Jsme moc spokojeni, i když se příbuzní trochu divili, že nemáme na záclony. Látkové plisé žaluzie se navíc dobře udržují,“ chválí s úsměvem majitelka.

Text: Eva Vacková

Foto: Tomáš Dittrich

Přehled nákladů

Přehled vybavení

kuchyň včetně spotřebičů

170 000 Kč

kožená sedací souprava v obývacím pokoji (LUXUSNÍ SEDAČKY.CZ)

podlahová krytina PVC

330 Kč/m2

látkové žaluzie plissé (UNIVERS)

samonivelační stěrka

700 Kč/m2

koberec (BRENO)

posuvné dveře vyrobené na zakázku

100 000 Kč

radiátory pokoje RADIK (KORADO), koupelna (KORALUX)

náklady za rekonstrukci celkem

720 000 Kč

koupelna – sanita včetně nábytku (RAVAK)

jídelní stůl se židlemi – z webu

kuchyň – pracovní deska (TECHNISTONE)

podlaha v pokojích PVC Supreme Plus (imitace bělený dub)

vestavěný krb (DESIGN BIOKRBY)

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne