Vánoce – svátky (ú)klidu

Datum: 13.12.2013
obrázek
Jedny z nejkrásnějších svátků v roce jsou jako stvořené pro návštěvy rodiny a přátel. Málo platné, nikdo nechce své nejbližší hostit v neuklizené domácnosti, a tak nezbývá, než se s nepořádkem rychle vypořádat. Při odstraňování malých nečistot i větších památek v podobě rozbahněných stop, jež po sobě návštěvy často zanechají, se užitečnými pomocníky mohou stát úklidové prostředky Spontex. Šetřete s nimi čas strávený uklízením a užijte si klidný advent.

Úklid bychom si měli rozdělit do několika fází a víkendů. Málokomu se chce dělat generální úklid přes týden nebo na poslední chvíli, kdy nás čekají ještě další starosti s pečením cukroví, vánoční výzdobou, nákupem a balením dárků. Začít bychom měli postupně tam, kde nám úklid vydrží co nejdéle a postupovat systematicky od shora dolu.

Nejdříve se musíme zbavit všech pavučin, kterých po celém domě nebo bytě najdete určitě požehnaně. Když už máme všechny pavučiny a nečistoty smeteny, je nejlepší začít umýváním oken, které zabere poměrně dost času a není zrovna příjemné si máčet ruce celou dobu ve vodě, když je zima.

Mytí oken

Pro mytí oken doporučujeme vyzkoušet Spontex stěrku na okna 2 v 1 s teleskopickou tyčí, díky které se mytí oken stane příjemnou a pohodlnou činností bez namáčení rukou. Z jedné strany je molitanová část, kterou odstraníte nečistoty a z druhé strany je gumová část, kterou setřete vodu. Zbavíte se nošení židle nebo štaflí sem a tam, jelikož má stěrka lehce nastavitelnou teleskopickou tyč, která je až 120 cm dlouhá. Dosáhnete tak na celou výšku okna.

Pro vyleštění oken a otření parapetů můžete využít Spontex Window Wonder mikroutěrku. Speciální jemný povrch efektivně vyčistí a nezanechává šmouhy. Můžete ji také využít při leštění skla a obrazovek. Speciální vlastností mikroutěrek je, že dokážou pohltit prach a nečistoty do svojí struktury a nehrnou je pouze před sebou.

Úklid prachu v bytě

Když máme již okna vyleštěná, můžeme se pustit do utírání prachu. Jste také sběratelkou všeho skleněného a vaše vitríny praskají ve švech? Sice si každý rok říkáte, že půlku z toho vyházíte, ale nakonec si řeknete, že přeci nemůžete vyhodit ten porcelánový servis po babičce, nebo skleněný set, který jste dostala jako svatební dar. Vždyť je to přeci památka. Nakonec se z toho stejně stane akorát lapač prachu, který vyndáte pouze, když na něm chcete utřít onen prach. Před Vánoci chcete, aby vše zářilo čistotou a tak nezbývá nic jiného, než vzít skleničku po skleničce, misku po misce a vše důkladně otřít. Práce od ruky vám půjde se Spontex Dust mikroutěrkou, která má extra dlouhá vlákna zaručující perfektní úklid prachu. Je určena na všechny typy povrchů a je velmi příjemná na dotek.

Čištění a úklid podlahy

Po utření prachu se vrhneme na úklid podlahy, kterou je asi nejobtížnější udržovat neustále čistou. V době plýskanic se mop a vytírání stávájí nedílnou součástí denní rutiny. Vyzkoušejte plochý QuickMax Profi mop, který má samoždímací systém, k němuž ani nepotřebujete ždímací koš. Mop zbaví přebytečné vlhkosti jednoduchý systém umístěný přímo na rukojeti, který stlačíte tolikrát, kolikrát potřebujete.

Míru vlhkosti tak určujete sami. Na plovoucí či dřevěné podlahy můžete mít mop velmi důkladně vyždímaný, zatímco například pro úklid podlahy s dlažbou si uchováte dostatek vody, aby pronikla do členitého povrchu. Hlava mopu je tvořena náhradou z mikrovlákna, které je velmi odolné a dobře absorbuje nečistoty. Průběžně se čistí při samotném ždímání, ale dá se i prát, případně můžete dokoupit nové. Hlava mopu je otočná až o 360°, takže se snadno přizpůsobí okolí vytíraného povrchu. Úklid s mopem usnadní teleskopická tyč. Mop můžete využít jak pro úklid na sucho, tak ke klasickému vytírání. Manipulaci s mopem zjednodušuje magnet, který je umístěn na hlavě mopu a tyči.

Pro tyto účely je k němu určen stejnojmenný kbelík Quick Max. Nepotřebujete ho k vyždímání mopu, přesto vám úklid významně usnadní. Je širší, takže v něm mop pohodlně namočíte, a navíc je velmi stabilní. Praktická záklopka umístěná z jedné strany kbelíku totiž zabraňuje jeho rozkývání při přenášení a nehrozí tak vyšplouchnutí vody. Dalším velmi užitečným prvkem je úchop pro prsty umístěný na spodní straně kbelíku. Kbelík vám díky němu nevyklouzne při vylévání vody po úklidu. Stejný kbelík mohou po dokoupení košíku na ždímání využít i majitelky třášňových mopů Spontex.

Také se vám stalo, že když máte již všechno naklizené, vyčištěné a naleštěné, přijde vaše ratolest a rozlije na podlahu šťávu, nebo rozpatlá jídlo po kuchyňské lince? V těchto případech je dobré mít při ruce Spontex vlhčené utěrky, které snadno odstraní nečistoty. Jsou vhodné na všechny typy povrchů v kuchyni k odstranění prachu, skvrn od jídla třeba na mikrovlnce i uvnitř, na kuchyňské lince, na podlaze.

Text: Hana Ettlová

Foto: Spontex

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne