Koupelna, kterou jste si oblíbili

Datum: 24.03.2009
obrázek
Technologové firmy Laufen CZ, která na trh dodává značku Jika, berou ohledy nejen na mnohdy stísněné prostory českých koupelen, ale i na omezené finanční možnosti některých domácností. Výsledkem jejich úsilí je například řada Lyra, která se ne náhodou stala nejprodávanějším koupelnovým setem na českém trhu.

Technická řešení v malíčku 

S ohledem na životní prostředí i peněženku zákazníků jsou všechny klozety setu Lyra osazeny armaturou Dual Flush, což umožňuje při splachování zvolit mezi třemi nebo šesti litry vody. Navíc Lyra nabízí také významná zlepšení v instalaci výrobků. Fixuje se pomocí plastového šroubu, který je schován uvnitř pouzdra a nelze jej odmontovat bez použití křížového šroubováku. Tuto vlastnost ocení zejména majitelé restaurací, jimž se pouzdra splachovacích tlačítek Start-Stop často ztrácejí.

Výhody dvojitého splachování bezesporu znají i majitelé budov, které nejsou připojeny na centrální kanalizace. Čím více odpadní vody vypustí do svých jímek, tím častěji je musejí vyvážet, což výrazně zvyšuje náklady. Klozety Jika osazené systémem Dual Flush svým konstrukčním řešením a dokonalou glazurou umožňují hladké spláchnutí veškerého odpadu, takže nedochází k usazování nečistot. 

Šikmě, vodorovně i svisle 

Instalace klozetů Lyra s nádržemi s dvojitým splachováním je zcela nenáročná. Všechny výrobky jsou navíc k dostání jak s bočním, tak i spodním napouštěním a dají se snadno namontovat na stávající přívody.

Stejně jednoduchý výběr má také zákazník řešící problematiku odpadu. Kombinované klozety Lyra vyrábí Jika automaticky ve všech možných variantách - se šikmým, vodorovným a svislým odpadem. Klient se tedy vůbec nemusí starat o technická řešení koupelny. Jednoduše si vybere klozet podle svých představ a prostorových možností a může si být jistý, že s instalací ani údržbou nebudou sebemenší problémy.

Důraz na hygienu 

Příkladně se Jika postavila rovněž k problematice hygieny, která je v případě klozetů obzvláště na místě. Jako součást základního vybavení nabízí kromě klasického termoplastového sedátka také nejmodernější duroplastové, jež je vybaveno speciální úpravou Antibak. Při ní je materiál obohacen o antibakteriální látku s obsahem iontů stříbra, jež má schopnost zabraňovat množení mikroorganismů a bakterií. Jde přitom o trvalou vlastnost, takže zajišťuje dokonalou hygienu po mnoho let. 

 V naprosté harmonii 

Nadstandardním prvkem klozetů Lyra je glazovaný vnitřní kruh. Kvalitní glazura dokonale sjednocuje celý povrch klozetu a přímo zabraňuje usazování nečistot a bakterií. Veškerá špína totiž snadno sklouzává a spláchnutím se okamžitě odnáší do odpadu.

V naprosté harmonii se všemi klozety Lyra jsou i další prvky koupelnového vybavení. Umyvadla, bidety i umývátka na ruce tvoří harmonický set a jsou zárukou elegantní a maximálně komfortní koupelny i v malých prostorách. Mimo to je v nabídce Lyry pack 2 v 1, což je kombinace umyvadla Lyra a skříňky odpovídající setu.

Také v případě, že zákazník dává přednost závěsným klozetům, nabízí Jika řešení. Tyto klozety jsou vhodné především do koupelen menších rozměrů, proto jako další novinku značka Jika představuje Lyru Compact - závěsný klozet se zkrácenou délkou, ale při zachování komfortního rozměru sedátka.


Jednoduché změny s překvapivým výsledkem

  • Vynikající design s dokonalou funkcí a dlouhou životností nabízí koupelnový komplet Lyra. Díky tomu mohou například obyvatelé panelových domů vytvořit útulnou koupelnu i na malém prostoru, kde pravidelně osvěží své tělo i duši. Použitím promyšlených tvarů koupelnové keramiky, příjemně teplých světlých barev a šikovných doplňků to lze zvládnout i bez velkých dispozičních změn a stavebních úprav.
  • Soklová přizdívka pro technické rozvody zařizovacích předmětů je také praktickou poličkou pro odkládání doplňků.
  • I minimální koupelna snese široké prostorné umyvadlo, které jí dodá patřičný komfort.
  • Komplet Lyra pack 2 v 1 (umyvadlo se skříňkou) je velmi dobrou volbou pro malé panelákové koupelny. Je vzhledově atraktivní, nabízí prostor pro odkládání nezbytných předmětů a do praktické skříňky se vejde množství koupelnového vybavení.
  • Nečekaný prostor nabízí pohodlný oblý design umyvadel Lyra všířce od 45 do 65 cm. Do skutečně stísněných prostor se hodí umývátko šířky 40 cm, které díky asymetrickému umístění baterie nabízí vysoký komfort i při jeho minimálních rozměrech.
  • Nábytkové umyvadlo se skříňkou uspoří hodně místa a působí velmi elegantně.
  • Maximálně praktický je také závěsný klozet o zkrácené délce 49 cm, kdy však zůstává klasická délka sedátka. Uživatel tak vkoupelně ušetři cenné centimetry, ale zároveň nepřijde o pohodlí.

Text: (brch)

Foto: archiv firmy

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne