Letem světem

obrázek

20.4.2018Izrael je zemí protipólů

Podle novinových titulků a televizních zpráv nabýváme často dojmu, že Izrael je prakticky stále na prahu války, ale je tam mnohdy bezpečněji než v řadě evropských zemí. Na rozdíl od obyvatel těchto zemí jsou Izraelci zvyklí žít v ostražitosti a bezpečnostní služby v uniformách i v civilu berou svou práci opravdu vážně.

[celý článek]
obrázek

30.3.2018Ráj na ostrově jménem Tioman

Původní nápad vydat se na ostrovy západního pobřeží Malajsie překazilo zjištění, že oblast postihla monzunová bouře. Nezbývalo tedy než se vydat na východ. To jsme ale ještě netušili, že nás čeká více než 600 km cesty.

[celý článek]
obrázek

8.12.2017Limnos má svá kouzla

Jedinečný, malebný a turisty ještě příliš neobjevený ostrov v severovýchodní části Egejského moře se nazývá Limnos. Je to ostrov tisíce pocitů a také osmý největší ostrov Řecka. V řecké mytologii je právě tento ostrov domovem řeckého boha ohně Héfaista a nalézá se zde jeho pověstná dílna.

[celý článek]
obrázek

10.11.2017Krásy jižní Francie

Olivové háje a nekonečná pole voňavých levandulí, ale samozřejmě také historická města z římské doby i luxusní domy z doby nedávné, vysoké hory s lagunami a divoká příroda obklopená azurovým mořem. Vyhlášená oblast středomořské kuchyně a kvalitního vína. To všechno skýtá prosluněná jižní Francie.

[celý článek]
obrázek

18.7.2017Peloponés - připomíná list moruše

Peloponés je rozsáhlá hornatá oblast na jihu řecké pevniny, skládající se nejen z pevninské části, ale také z mnoha velkých a menších ostrovů. Tento poloostrov, který svým tvarem připomíná list moruše, je s ostatní pevninou spojen uměle vytvořeným Korintským průplavem a je rozdělen na sedm provincií: Achala, Argolida, Arkadia, Ilia, Korinthia, Lakonie a Messenie.

[celý článek]
obrázek

3.3.2017Srí Lanka - země slonů, čaje a vanilky

Srí Lanka je ostrovní stát., který je též často nazýván smaragdem Indického oceánu a to zejména kvůli všudypřítomné zeleni čajovníkových plantáží a nekonečných pralesů. Ve větších městech je stále velmi patrný vliv britské koruny z dob, kdy Srí Lanka, dříve Cejlon, patřila pod nadvládu britského Commonwealthu.

[celý článek]
obrázek

2.1.2017Hongkong očima Evropanů

Moderní město s pozůstatkem starých rybářských kolonií, omývané jihočínským mořem si rozhodně zaslouží pozornost. Kopcovitý terén, zelené ostrovy, moře všude kolem. Příjemné subtropické klima, kdy ostré paprsky slunce během dne střídají krátké intenzivní deště.

[celý článek]
obrázek

2.12.2015Rhodos-omýván dvěma moři

Ostrov růží – tak zní překlad názvu ostrova Rhodos, který je největším ostrovem v souostroví Dodekanésos a zároveň čtvrtým největším z řeckých ostrovů. Omýván Egejským a Středozemním mořem tvoří Rhodos jakýsi pomyslný most mezi východem a západem, mezi evropskou kulturou a Orientem.

[celý článek]
obrázek

7.9.2015V srdci Francouzské riviéry

Ve vzduchu je cítit slaný závan moře, mobilheimy v husté zeleni stromů očekávají své další dočasné obyvatele. Po úmorných dvaceti hodinách jízdy jsme konečně u cíle naší cesty. Vítá nás kemp Les Prairies de la Mer. Jak jsme se přesvědčili v minulých letech, tento kemp plně uspokojí i nejnáročnější turisty.

[celý článek]
obrázek

29.7.2015Finská architektura očima českého studenta

Na odbornou exkurzi do Helsinek se vydal Adrian Jansa, student grafického designu na Fakultě umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, který zde hledal inspiraci v architektuře. Exkurzi Adrian získal za vítězství v soutěži YIT for Young Art za umělecké zpracování fasády bytového projektu KOTI Hyacint, kterou pořádala developerská společnost YIT. Na své cestě navštívil zajímavá místa i památky, které hlavní město Finska nabízí.

[celý článek]
obrázek

19.6.2015Řím - Věčné město

Při návštěvě hlavního města Itálie jako bychom cestovali časem. Ne nadarmo se Římu říká Věčné město. Po staletí byl totiž hlavním městem Římské říše a právní řád, zde používaný, se stal vzorem pro mnoho dalších států. Dnešní Řím uspokojí nejen milovníky historie, ale také módní nadšence a gurmány.

[celý článek]
obrázek

28.12.2014Na skok v Istanbulu

Do Istanbulu se lze dostat všelijak. V rámci pořádaných eurovíkendů, nebo si vyjet na jednodenní výlet z nedalekého řeckého ostrova Rhodos, případně jako se to povedlo mě a mým kolegům. Byli jsme totiž pozváni na Mezinárodní tiskovou konferenci R + T 2015, která se konala 16. října 2014 právě v tomto městě.

[celý článek]
obrázek

18.7.2014Egypt - Marsa Alam

Tato malá rybářská vesnička, až donedávna nevýznamná, dnes konkuruje takovým destinacím jako je Sharm al Sheikh neboli Šarm aš Šajch nebo Hurghada. Obrat nastal především kvůli výstavbě mezinárodního letiště v roce 2001. A právě díky tomuto letišti objevuje krásy jižního Egypta stále vice turistů.

[celý článek]
obrázek

14.5.2014Amsterdam, park i větrné mlýny

Jules Verne měl nejspíš to štěstí, že nežil v tak uspěchané době, jakou známe z dnešních časů, a tak mohl svým románovým hrdinům naplánovat skvělou cestu kolem světa. Co naplat, času málo. O osmdesáti dnech volna na cestu kolem světa si můžeme nechat jen zdát. Co však může za pouhé tři dny stihnout cestovatel, jehož vášní je cyklistika, turistika a zároveň odpočinek v kvetoucí přírodě nebo uklidňující pohled do tichounce šplouchající vody? Zkusili jsme navštívit holandský Amsterdam i s jeho okouzlujícím okolím.

[celý článek]
obrázek

24.4.2014Třetí největší... Kypr

Po Sicílii a Sardinii je Kypr třetí největší středomořský ostrov, jeho rozloha je 9 251 km2 a nachází se v severovýchodní části Středozemního moře. Nejbližšími sousedy jsou Řecko, Izrael, Turecko, Libanon a Egypt. Osídlení ostrova se datuje do devátého století před naším letopočtem.

[celý článek]
obrázek

28.12.2013Po stopách rytířů… Malta

Když se před jedenácti tisíci lety zvedla hladina moře o 130 metrů, zatopila území spojující do té doby Evropu s Afrikou. Nad hladinou zůstaly jen ostrůvky. Od té chvíle si Malta, jak souostroví dnes známe, začala žít svůj vlastní život.

[celý článek]
obrázek

10.9.2013Londýnské postřehy

Už jízda vlakem z letiště do centra Londýna na jednu z centrálních stanic Victoria station ve vás vyvolá pocit říct: „Stará dobrá Anglie.” Po cestě míjíte tisíce klasických cihlových domů s bílými okny, malými předzahrádkami a malebnými zákoutími, která jsou spojena příjezdovými cestami, klikatícími se mezi stále zelenými loukami.

[celý článek]
obrázek

17.7.2013Kréta – Poslední z Mataly

„Kréta je země uprostřed temného, dmoucího se moře, krásná a plodná a omývaná vlnami,“ napsal básník Homér v osmém století před naším letopočtem a dodnes není třeba měnit na citované ódě ani písmeno. Dnes patří Kréta k několika „pozemským rájům“, kde můžeme, budeme-li chtít, cítit přímé spojení se všemi dávnými obyvateli, kteří se v této kolébce evropské civilizace vystřídali.

[celý článek]
obrázek

6.5.2013Peking - hlavní město Říše Středu

Rozhodnete-li se navštívit Čínu, a to vám vřele doporučuji, bude s největší pravděpodobností vaší vstupní branou do Říše středu její hlavní město Peking. Pokud máte vžité představy širokých bulvárů plných cyklistů v bílých košilích, jak se Čína u nás prezentovala ještě v nedávné době, pak hned první kilometry rušným velkoměstem vás usadí do reality.

[celý článek]
obrázek

5.4.2013Prosluněný ostrov Kypr

Jen si to zkuste představit: Ze sychravé zimy se za necelé tři a půl hodiny přenesete na ostrov, který i během listopadu umožňuje koupání v moři a kde v pravé poledne nakonec budete rádi za trochu stínu. Ostrov s nádhernými plážemi, historickými památkami, kláštery v kopcovitém vnitrozemí a příjemnými restauracemi. Ale proč si to představovat, když to můžete zažít? Týdenní pobyt na Kypru s polopenzí v minimálně tříhvězdičkovém hotelu mimo sezónu se dá pořídit od 11 700 Kč, a to včetně dopravy.

[celý článek]

1-20/50 stránka: 1 [ ]

 

 

 

Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 330 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne