Vyberte nejhezčí fasádu

Datum: 6.5.2011
obrázek
Panelovou technologií bylo v letech 1958 – 2000 postaveno v České republice 1 126 000 bytů. Jejich charakteristickým rysem byla nižší kvalita některých konstrukčních prvků a materiálů. Nejbolestivějším bodem panelových domů byly obvodové pláště a střechy. U obvodových plášťů se vyskytují nejen statické a technologické vady a poruchy, ale i vážné nedostatky v energetické náročnosti.

Vláda se těmito negativními jevy začala vážně zabývat v 90. letech a po zhodnocení stavu panelových domů připravila v roce 2000 podpůrné nástroje, které postupně podpořily „zájem" vlastníků a to především bytových družstev a následně i společenství vlastníků zejména o zateplování fasád, výměnu oken a opravu lodžií a balkonů.

Takovýto příznivý vývoj dokladovaný výrazným nárůstem počtu modernizovaných panelových domů byl bohužel vládou narušen a pomoc státu byla postupně utlumována.
Ve snaze podpořit zájem bytových družstev a společenství vlastníků jednotek o modernizaci bytových domů, a to i za zhoršujících se podmínek poskytování podpory ze státních podpůrných programů, SČMBD vyhlásil pro bytová družstva a společenství vlastníků jednotek soutěž o nejlepší PANELÁK roku 2010.

Vedle standardního ocenění nejlepší rekonstrukce, které provede odborná porota, bude udělena i zvláštní cena za nejhezčí fasádu, o které můžete rozhodnout i vy. Stačí se zapojit do hlasování, které probíhá na www.scmbd.cz. Patronem této soutěže je časopis PANEL PLUS, který výherce odmění částkou 10 000 Kč. Hlasování bude ukončeno 31. května 2011.

 

PP na sociálních sítích

Facebook

Google+

RSS

Aktuálně

Interiér

Exteriér

Financování

Družstva a SVJ

Něco navíc


Časopis Panel Plus

Jsme ověřená firma

PANEL PLUS PRESS s.r.o. - idatabaze.czNakladatelství a vydavatelství - idatabaze.cz

Odhad online


 

 

 

Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 330 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne