Likvidace stoupaček s obsahem azbestu v bytových domech

Datum: 7.10.2019
obrázek
Používání azbestu je vzhledem k jeho nebezpečnosti pro lidské zdraví v mnoha zemích zakázáno, včetně České republiky. Nakládání a manipulace s azbestem je regulováno zákony a předpisy.

Proto se společnost EKOLSAN.CZ s.r.o. věnuje ekologickému odstranění a likvidaci azbestu z okolí lidských sídel.

V panelových i zděných bytových domech je možné nalézt azbest nebo materiály s jeho obsahem především v azbestových stoupačkách, azbestových trubkách ventilačního systému nebo ve formě potrubí vodovodního a odpadního řadu. Také napojení a kryty stoupaček a jejich nátěry často obsahují azbest.

Azbestové rozvody v bytových domech

I v současné době se stále ještě ve velkém množství bytových domů nachází původní azbestové rozvody, které je nutné vyměnit za rozvody z materiálů nepoškozujících zdraví. V případě, že plánujete výměnu stoupaček, pro nezávaznou cenovou kalkulaci a další informace je možno kontaktovat společnost EKOLSAN na e-mailové adrese brno@ekolsan.cz nebo praha@ekolsan.cz, nebo na tel. čísle+420 775 705 447.

Odstranění, výměna a revitalizace stoupaček s obsahem azbestu

Odstranění, výměnu a revitalizaci stoupaček s obsahem azbestu provádí společnost EKOLSAN formou „práce na klíč“, a to včetně administrativních úkonů spojených s nakládáním a uskladněním likvidovaného azbestu. Provádí demontáž starých stoupaček s obsahem azbestu, jejich neutralizaci, převoz, likvidaci nebo uskladnění na skládkách určených a schválených pro skladování materiálů s obsahem azbestu, jako jsou právě stoupačky a azbestové roury. Současně provádí montáž nových stoupaček s použitím materiálů bez obsahu azbestu.

Rozsah prováděných prací

Práce spojené s odstraněním stoupaček s obsahem azbestu EKOLSAN provádí po celém území republiky a současně se zaměřuje i na měření obsahu azbestu a azbestových vláken v materiálech a ovzduší. Tyto práce provádí v rozsahu od malých zakázek při měření obsahu azbestu v ovzduší kanceláře nebo bytu, až po rozsáhlé akce při odstranění azbestové střešní krytiny, Boletických panelů nebo výměny stoupaček s azbestem v mnohopatrových bytových domech nebo celých sídlištích.

Odstranění a likvidace stoupacích kanalizačních rozvodů a rozvodů klimatizací v bytech v roce 2018

Jednou z častých prací při odstranění stavebních materiálů s obsahem azbestu v panelových a bytových domech je odstranění kanalizačních rozvodů (stoupaček) a rozvodů vzduchotechniky a klimatizace. V roce 2018 společnost EKOLSAN odstranila azbestové kanalizační stoupací rozvody a rozvody klimatizace z 521 bytů po celém území České republiky. Na skládky k sanaci a ekologickému uložení přepravila více jak 545 tun materiálu s obsahem azbestu.

Odstranění, likvidaci a ekologické uložení azbestu a materiálů s obsahem azbestu společnost provádí v souladu se všemi platnými zákonnými normami.

Odstranění stoupaček s azbestem

Dotazy, požadavky nebo zadání výběrových řízení či cenové nabídky týkající se odstranění nebo výměny azbestových stoupaček je možno směřovat na telefonní číslo společnosti EKOLSAN +420 775 705 447, e-mail matejka@ekolsan.cz nebo zaslat prostřednictvím poptávkového formuláře uvedeného na webových stránkách společnosti EKOLSAN, www.ekolsan.cz/stoupacky.EKOLSAN.CZ, s.r.o.

Ve stavebnictví společnost působí od roku 1996 a specializuje se na demolice a bourací práce, sanaci a likvidaci azbestu a dalších nebezpečných odpadů, předdemoliční průzkumy staveb na obsah azbestu, odstranění ekologických zátěží, čištění uzavřených nádob, nádrží a zásobníků a zajišťuje měření obsahu azbestu v ovzduší. Střediska společnosti se nachází v Brně a Praze, ale společnost působí po celém území České republiky. Realizuje zakázky pro firmy i soukromé osoby.

Více na https://www.ekolsan.cz

Text: (ah)

Foto: EKOLSAN.CZ s.r.o.

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaký rozměr má váš byt?
 
43%
 
17%
 
21%
 
9%
 
5%
 
4%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 

Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 330 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne